8-05-19
Powiat chojnicki. Mieszkańca Czerska nie udało się uratować
Zatrzymany sprawca śmiertelnego wypadku

Wczoraj ( 7 maja br.) około godziny 9:30 dyżurny chojnickiej policji odebrał zgłoszenie z informacją, że na drodze prowadzącej do Leśnictwa Wolność kierowca mercedesa sprintera uderzył w słup energetyczny. Natychmiast na miejsce oficer skierował służby ratownicze oraz policjantów.

Po dotarciu mundurowych na miejsce okazało się, że kierowca auta uciekł z miejsca zdarzenia. Poinformowano o tym dyżurnego, który przekazał rysopis mężczyzny drogą radiową do wszystkich patroli będących w służbie, które rozpoczęły poszukiwania.

Policjanci ruchu drogowego pracujący na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że 23-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego jadąc drogą gruntową na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości, nie zapanował nad prowadzonym pojazdem co spowodowało, że zjechał z drogi i uderzył w słup energetyczny. Wraz z nim jechał 38-letni mieszkaniec Czerska, którego pomimo podjętej reanimacji nie udało się uratować.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowała grupa dochodzeniowo śledcza. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia, sporządził szkic sytuacyjny oraz oględziny samochodu biorącego udział w wypadku. Funkcjonariusze zabezpieczyli mercedesa na parkingu strzeżonym.

Cały czas trwały poszukiwania kierowcy. Skuteczne działania policjantów z czerskiego komisariatu doprowadziły do zatrzymania 23-letniego sprawcy śmiertelnego wypadku oraz mężczyzny, który pomagał kierowcy w zacieraniu śladów przestępstwa.

Policjanci przebadali kierującego na zawartość alkoholu, badanie wykazało po zatrzymaniu niespełna pół promila w wydychanym powietrzu. Została również zabezpieczona jego krew do badań na zawartość alkoholu i narkotyków.

W najbliższych godzinach śledczy przedstawią zarzuty zatrzymanym mężczyznom. Policjanci poprzez prokuraturę wystąpią również z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 23-latka oraz dozoru wobec jego kolegi.

Za spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, a za pomaganie sprawcy w zacieraniu śladów przestępstwa do lat 5.

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.