12-05-20
Region. Gmina Czersk może otrzymać następne środki, tym razem 125 tys. zł
„Zdalna szkoła+”. Kolejne 180 milionów
na sprzęt dla uczniów

Ponad 187 milionów złotych – to kwota, którą do tej pory przeznaczono na wsparcie uczniów i nauczycieli, którzy mają problem ze sprzętem do zdalnej edukacji. Samorządy Pomorskiego złożyły 139 wniosków na kwotę 9.785. 000 zł. Ministerstwo Cyfryzacji ogłasza kolejny nabór w programie „Zdalna szkoła+”. To 180 mln złotych do wzięcia! Nabór wniosków od 15 maja.

Samorządy będą mogły liczyć na wsparcie od 35 do 165 tysięcy złotych (w programie „Zdalna szkoła” kwoty dofinansowania wynosiły 35-100 tysięcy złotych). To, jaka kwota trafi na ich konto zależy od liczby rodzin wielodzietnych mieszkających na terenie danej gminy i korzystających z gminnego wsparcia.

Tym razem o dofinansowanie będą mogły się starać tylko gminy, bo to one odpowiadają za wsparcie rodzin. W programie „Zdalna szkoła” mogły wziąć udział także powiaty.

Minimum procedur
Złożenie wniosku o dofinansowanie będzie gwarancją wypłaty. Z zakupem sprzętu nie trzeba będzie czekać na podpisanie umowy i przelew. Będziemy finansować zakupy poczynione od 16 marca 2020 r.

Sprzęt kupuje gmina i wypożycza go uczniom lub nauczycielom, którzy najbardziej go potrzebują. Kiedy lekcje wrócą do szkół, sprzęt też tam trafi - będzie mógł być wykorzystywany przez wszystkich uczniów.

Do rozdysponowania jest 180 milionów złotych, czyli równowartość 51 tysięcy laptopów lub 120 tysięcy tabletów. Nie będziemy gminom nic narzucać, w tym parametrów sprzętu. Za uzyskane dofinansowanie będą mogły kupić nie tylko sprzęt, ale też oprogramowanie, ubezpieczenie, a jeśli będzie taka potrzeba – także mobilny dostęp do Internetu lub np. akcesoria. Możliwe jest również sfinansowanie potrzebnego oprogramowania, ubezpieczenia sprzętu, mobilnego dostępu do internetu lub innych uzasadnionych wydatków (np. akcesoria).

Pełna gotowość
Centrum Projektów Polska Cyfrowa 15 maja uruchomi nabór wniosków.  Zachęcamy wszystkie gminy do udziału w programie.

Więcej informacji na www.cppc.gov.pl/zdalna-szkola

Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

źródło- www.gov.pl/web/cyfryzacja

Zdalna szkoła - dotacje dla Pomorskiego w załączeniu (poprzedni program)
Pliki do pobrania:
Dotacje2 Zdalna szkoła.xlsx

Kolejny wniosek na wsparcie uczniów
i nauczycieli złoży również gmina Czersk


W poprzednim programie gmina Czersk otrzymała 80 tys. zł dofinansowania, za które zakupiono 35 laptopów z Internetem, które trafiły do szkół, a później zostały udostępnione uczniom (zobacz artykuł – tutaj).

Teraz lokalny samorząd może liczyć na 125 tys. zł dofinansowania wynoszącego 100%. Burmistrz Czerska informuje, że stosowny wniosek, w wyznaczonym terminie, oczywiście zostanie złożony.

Pomorski Urząd Wojewódzki, (red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.