2-12-19
Gm. Czersk. Policja apeluje o ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze
Zderzenie czołowe osobówek
na łuku drogi pomiędzy Rytlem, a Zaporą

Policjanci z Czerska wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę po południu na trasie Rytel-Zapora. W pobliżu nadleśnictwa zderzyły się czołowo BMW i Volkswagen Golf. Ranny został kierujący golfem, którego pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala w Chojnicach. Teraz policjanci szczegółowo ustalają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia oraz apelują o ostrożność.

W sobotę (30.11.br.) około godz. 15.00 dyżurny chojnickiej komendy Policji został powiadomiony, że na łuku drogi pomiędzy Rytlem, a Zaporą doszło do zderzenia czołowego dwóch pojazdów. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego oraz inne służby ratunkowe.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący BMW, 22-letni mieszkaniec gm. Czersk najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków na jezdni i na łuku drogi wpadł w poślizg i uderzył czołowo w jadący prawidłowo z naprzeciwka samochód marki Volkswagen którym kierował 29-letni mieszkaniec gminy Brusy. W wyniku zderzenia kierującego golfem z obrażeniami ciała, pogotowie ratunkowe przetransportowało do szpitala.

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości obojga kierujących, byli trzeźwi. Teraz śledczy z czerskiego komisariatu szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tego wypadku.

KPP Chojnice

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.