24-02-20
Powiat chojnicki. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze
Zderzenie osobówki z tir-em, nie żyje 18-letni kierowca audi

Wczoraj (23.02) po godz.16.00 chojniccy policjanci otrzymali informację o wypadku drogowym, do którego miało dojść na drodze krajowej nr 240 przed miejscowością Silno. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali wysłani funkcjonariusze oraz pozostałe służby ratownicze.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia drogowego wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem marki Audi A3, jadąc od strony Chojnic w kierunku Tucholi, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków ruchu drogowego w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z jadącym prawidłowo z naprzeciwka samochodem ciężarowym. Niestety 18-letni mieszkaniec powiatu tucholskiego w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu zdarzenia. Kierującego samochodem ciężarowym poddano badaniu na zawartość alkoholu, był trzeźwy. Przez kilka godzin były utrudnienia w ruchu, policjanci zorganizowali objazdy. Aktualnie funkcjonariusze ustalają szczegóły tego tragicznego wypadku.

Na miejscu zdarzenia policjanci przez kilka godzin pracowali pod nadzorem prokuratora oraz  technikiem kryminalistyki. Śledczy zabezpieczyli ślady i dowody, sporządzili dokumentację fotograficzną, szkic sytuacyjny oraz oględziny pojazdów i miejsca zdarzenia, a pojazdy zostały zabezpieczone do celów procesowych. Zgromadzone materiały dowodowe pozwolą na szczegółowe wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Pamiętajmy, aby dostosować prędkość do panujących warunków i własnych umiejętności. Zachowajmy ostrożność na drodze tak, aby bezpiecznie dojechać do celu.

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.