7-04-21
Czarna Woda. Wandali uchwyciły fotopułapki
Zdewastowany pomnik w Czarnej Wodzie

Stowarzyszenie Eksploracyjno Historyczne FORST poinformowało na swoim profilu na FB o dokonanym wczoraj (6.04) odkryciu:

„Podjechaliśmy na Pomnik Kolejarzy w Czarnej Wodzie, aby zaplanować prace na ten rok. Niestety na miejscu zastała nas niemiła niespodzianka. Ktoś znów zbezcześcił i zdewastował pomnik oraz jego okolicę. ( Zdjęcia poniżej).
Ciężko się patrzy na takie coś biorąc pod uwagę, że we wrześniu zeszłego roku udało nam się doprowadzić całe to miejsce do porządku. Ale UWAGA UWAGA, zamontowane właśnie we wrześniu podczas uporządkowywania terenu foto pułapki sprawdziły się i uchwyciły wandali niszczących to miejsce pamięci. Nie chcemy zgłaszać tej sytuacji od razu na policję ponieważ widać na zdjęciach, że są to młode osoby i dajemy im szansę, aby same się zrehabilitowały i przywrócą miejsce do stanu przed zniszczeniem. Jeśli w ciągu tygodnia nic się nie zmieni będziemy zmuszeni zgłosić to dalej. A według Art. 261. Znieważenie pomnika lub innego publicznie urządzonego miejsca. Kto znieważa pomnik lub inne miejsce publiczne urządzone w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego lub uczczenia osoby,
podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.”

Stowarzyszenie Eksploracyjno Historyczne FORSTMateriały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.