26-06-19
Powiat chojnicki. Uczestnicy projektu m.in. z gm. Czersk
Zdolni z Pomorza - powiat chojnicki

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań i okazja do celebrowania sukcesów. W przeddzień wręczania uczniom świadectw 65 uczestników projektu „Zdolni z Pomorza – powiat chojnicki” (m.in. z gm. Czersk) otrzymało z rąk p. Stanisława Skai – Członka Zarządu stypendia przewidziane w ramach przedsięwzięcia. Irena Laska – dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu – przedstawiła prezentację podsumowującą działania Lokalnego Centrum Nauczania Kreatywnego w Chojnicach w bieżącym roku szkolnym.

Był to niezwykle pracowity okres dla uczniów, bowiem poza zajęciami lekcyjnymi uczestniczyli także w spotkaniach akademickich organizowanych przez Politechnikę Gdańską oraz Uniwersytet Gdański, Lidze Zadaniowej, kursach e-learningowych oraz warsztatach rozwijających kreatywność. Projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem, łączna grupa uczestników w roku szkolnym 2018/2019 liczy 72 osoby.   Na tegoroczne stypendia przeznaczono kwotę blisko 27 000 zł

Monika Garstecka-Niemczyk
Starostwo Powiatowe w Chojnicach

Powiększ zdjęcie - tutaj

Na zdjęciu uczestnicy projektu, m.in. z gm. Czersk, z Czerska: Paweł Brzeziński, Laura Drewczynska, Julia Kierska, Magdalena Linda, Sylwester Pozorski, Wiktoria Światowa, z Łęga: Paweł Kłopotek, z Rytla: Zofia Dalke. 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.