24-09-20
Gm. Czersk. Zebranie w Łęgu-Kolonii
Budowa nowej świetlicy – bałagan
na budowie, uwagi mieszkańców, podział środków


W cyklu zebrań wiejskich przyszła kolej na Sołectwo Łąg-Kolonia, gdzie sołtysem jest Barbara Fierek. Sołtys a zarazem radna rady miejskiej powitała wczoraj (23.09) wszystkich obecnych. Całe spotkanie przebiegało zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad.
 
Cykl spotkań sołeckich to dla mieszkańców okazja do zadania pytań radnym oraz władzom gminy (wczoraj w zebraniu uczestniczyła wiceburmistrz Bogumiła Ropińska). Na co dzień nie każdy ma na to czas. Korzystając z okazji poruszano tematy bieżące sołectwa pytając m.in o kontrolę nad budową świetlicy. Mieszkaniec zgłaszał, że na terenie budowy jest bałagan, a co za tym idzie także niebezpieczeństwo ponieważ tuż obok jest plac zabaw. Wiceburmistrz zapisała tę informację - ma ona trafić do naczelnika odpowiedniego wydziału. Pytano również kto jest odpowiedzialny za utrzymywanie czystości w gminie - tutaj mieszkańcy jak i sołtys mieli na myśli wykaszanie poboczy w ich sołectwie. Dowiedzieli się, że odpowiedzialni za to zadanie są pracownicy AZK. Sprawa została już zgłoszona do dyrektora Administracji Zasobów Komunalnych i poprawiona, natomiast nie było to zadowalające.

Niewątpliwie dużą inwestycją dla społeczności tego sołectwa jest budowa świetlicy wiejskiej.  Finalizacja tego przedsięwzięcia jest przewidziana na luty 2021 - więc całkiem blisko.
- Mam nadzieję, że ta świetlica będzie przez państwa dobrze wykorzystywana. Na chwilę obecną jesteśmy sceptycznie nastawieni na tego typu budowy ponieważ świetlice nie są wykorzystywane w zadowalającym nas stopniu. Dlatego na spotkaniu w Łubnej poinformowaliśmy mieszkańców, że w perspektywie najbliższych lat nie ma w planach budowy świetlicy - mówiła obecnym na spotkaniu Bogumiła Ropińska.

W kolejnym roku w ramach funduszu sołeckiego przewidziano zadania:
Modernizacja drogi ze Starych Prus w kierunku Szyszkowca - kwota 10 000,00 zł . Kolejną inwestycją również o wartości 10 000,00 zł ma być montaż monitoringu przy budującej się świetlicy. 14 000,00 zł to kwota, którą sołectwo przeznaczy na bieżące utrzymywanie stanu dróg. Natomiast 3 779,00 zł trafi na promocję walorów gminy, co daje łączną kwotę 37 779,00 zł.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.