20-09-20
Gm. Czersk. Zebranie w Mosnej
Nowa wiata, wodociąg, słaby zasięg i podział środków

Ciąg zebrań w gminie Czersk jest na półmetku. W środę dzięki pięknej pogodzie mieszkańcy sołectwa Mosna spotkali się w miejscowej wiacie na świeżym powietrzu. Obecny był również burmistrz Przemysław Biesek-Talewski oraz radny Jacek Grzella.

Zebranie poprowadził sołtys Tomasz Wons, który przedstawił zebranym sprawozdanie z ostatniego czasu, gdzie m.in zawarto takie punkty jak zwycięstwo w konkursie "Aktywne sołectwo" czy organizacja siania trawy na boisku wraz z radnymi. Przegłosowano również wniosek, aby niewykorzystane środki dołożyć do inwestycji budowy wiaty, która właśnie jest w trakcie budowy.

W kolejnym roku sołectwo Mosna otrzyma 15 030,00 zł z czego 2 530,00 wyda na organizację Dnia Dziecka, a 12 500,00 zł na wyposażenie budującej się wiaty.

Zebrani nie ukrywali, że powodem do dumy w Mosnej jest właśnie nowo powstająca wiata. Ma być  największą tego typu zabudową w gminie i służyć m.in do organizacji spotkań oraz imprez. Będzie tam również możliwość zrobienia ogniska. Warto zaznaczyć, że mieszkańcy mają w tej inwestycji bardzo duży wkład, wiele prac wykonują w czynie społecznym. Planowany częściowy odbiór wiaty ma odbyć się 13 listopada br.. Padły również pytania do władz czy w razie braku pieniędzy (oszacowano, że zabraknąć może od 3-5 tysięcy złotych) mogą liczyć na pomoc gminy?
Jeśli zaszłaby taka konieczność burmistrz poinformował, że poszuka rozwiązania w tej kwestii.

Ponadto pytano o sprawę wodociągu w Sołectwie Mosna. Głos zabrał burmistrz mówiąc, że obecnie projekt, który został wykonany wymaga poprawek - praktycznie trzeba zrobić go od nowa. Natomiast zachęcał mieszkańców do skorzystania z dofinansowania na wybicie lub pogłębienie dotychczasowej studni głębinowej, gdzie można uzyskać 70% dofinansowania ze środków zewnętrznych, nie więcej niż po 10 000,00 zł.

Poruszony został również temat słabego zasięgu telefonii komórkowej. Problem w ostatnim czasie jest częstym tematem na zebraniach sołeckich w gminie. Został zgłoszony także m.in przez Sołectwo Mokre. Przemysław Biesek-Talewski obiecał, że postara się wystosować odpowiednie pismo do dostawców zasięgu w tej sprawie.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.