1-04-20
Gm. Czersk. Pojazd wrócił już do właściciela
Złodzieje motocykla zatrzymani
przez kryminalnych z Czerska

Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku dzisiaj w nocy zatrzymali 16 i 19 - latka podejrzewanych o dokonanie kradzieży na terenie jednej z wsi w gminie Czersk. Sprawcy ukradli motocykl z budynku gospodarczego. Do zdarzenia doszło z poniedziałku na wtorek (30-31.03.br)  w nocy o czym poinformował policjantów wczoraj ok. 6.00 rano właściciel skradzionego pojazdu.

Natychmiast po przyjęciu zawiadomienia i ustaleniu niezbędnych informacji policjanci wydziału kryminalnego zajęli się tą sprawą. Celem mundurowych było szybkie ustalenie sprawcy, bądź sprawców tego przestępstwa oraz odzyskanie skradzionego motocykla.

Dzięki doświadczeniu czerskich policjantów, którzy wnikliwie przeanalizowali zebrany materiał dowodowy, a także ich ustalenia operacyjne doprowadziły śledczych na teren województwa wielkopolskiego, gdzie kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 16 i 19 lat. Policjanci w trakcie przeszukań posesji, na jednej z nich zauważyli ślady motocykla co doprowadziło ich do kompleksu leśnego, gdzie znaleźli skradziony motocykl. Pojazd wartości 8 tys. złotych już wrócił do swojego właściciela.

Zatrzymani to  mieszkańcy powiatu pilskiego, 19-latek usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa, za które grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Drugi z zatrzymanych został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego, o jego dalszym losie decydować będzie Sąd Rodzinny.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.