28-09-18
Powiat chojnicki. Uciekali samochodem
Złodzieje sklepowi zatrzymani, kradli również w Czersku

Policjanci z chojnickiej komendy zatrzymali czterech mężczyzn, którzy kradli artykuły spożywcze i drogeryjne z marketów na terenie Czerska i Chojnic. Jeden z mężczyzn został zatrzymany przez ochronę sklepu, a kolejnych sprawców kradzieży zatrzymali funkcjonariusze ruchu drogowego w bezpośrednim pościgu. Wszyscy wczoraj usłyszeli już zarzuty. Teraz o losie mieszkańców powiatu starogardzkiego zadecyduje sąd.

W minioną środę około godziny 18:00 dyżurny chojnickiej  komendy odebrał zgłoszenie, że w sklepie przy ul. Piłsudskiego w Chojnicach ochrona zatrzymała złodzieja. Natychmiast skierowano we wskazane miejsce policjantów. Jak się okazało 26 – letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego  ukradł kosmetyki oraz artykuły drogeryjne i wyniósł je w sklepowym koszyku.

Na miejscu  mundurowi ustalili, że w kradzieży brało udział jeszcze trzech mężczyzn, którzy zdążyli uciec osobowym autem. Policjanci przekazali dyżurnemu informacje o pojeździe,  którym poruszają się złodzieje. Informacje przekazano do patroli w całym powiecie. Szybka wspólna akcja  stróżów prawa doprowadziła do zatrzymania samochodu, którym uciekali trzej mieszkańcy powiatu starogardzkiego ze skradzionym towarem. Mężczyźni w wieku od 21-30 lat trafili do policyjnego aresztu.

W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że dwóch z zatrzymanych mężczyzn,  tego samego dnia w markecie tej samej sieci w Czersku ukradli towar wartości około 700 złotych.

Wczoraj śledczy przesłuchali zatrzymanych i przedstawili wszystkim zarzuty. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Chojnice

 





Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.