17-12-20
Gm. Czersk.
Zmarła Elżbieta Pobłocka – Paluszak (1935-2020)

„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci”
W. Szymborska

Jutro 18 .12. 2020 r. pożegnamy  Panią Elżbietę Pobłocką Paluszak (lat 85), której śmierć  napełniła nas ogromnym bólem i żalem. Od zawsze, a więc od prawie 40 lat była aktywnym członkiem Zrzeszenia Kaszubsko- Pomorskiego w Czersku.

Dwie kadencje pełniła obowiązki prezesa czerskiego oddziału, potem wiceprezesa, członka zarządu do 2018 roku.  Zawsze aktywna, uczynna, obowiązkowa i miła. Należała też do grupy  inicjującej powstanie Uniwersytety Trzeciego Wieku, do Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Czerskiej, bo ukochała bardzo miejsce, w którym przyszło jej żyć.

Różaniec za zmarłą w czwartek 17.12. 2020 r. o godzinie 17.15 w kościele w Czersku, a pogrzeb odbędzie jutro o godz. 11.00 w czerskim kościele, po czym nastąpi przewiezienie zwłok na cmentarz w Rytlu.

Bogumiła Milewska
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.