13-11-19
Gm. Czersk. Każdy na pewno poczuł się Polakiem
Znamy i śpiewamy pieśni patriotyczne!
   
Już w piątek, 08 listopada uczniowie ze szkoły w Gotelpiu zaczęli świętować 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tym razem, uroczysty apel, przygotowany przez uczniów klasy szóstej, przebiegał nieco inaczej niż zwykle. Organizatorzy imprezy zaprosili całą społeczność szkolną do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Ci, którzy nie znali słów, otrzymali śpiewniki i w ten sposób mogli dołączyć do chóru, który wiódł prym. W przerwach między pieśniami uczniowie mogli poznać ważnie wydarzenia z dziejów Polski, które sprawiły, że dziś żyjemy w wolnej Ojczyźnie. Punktualnie o godzinie 11:11 w pozycji „na baczność” przy akompaniamencie Kacpra Begera wszyscy odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

Dopełnieniem obchodów Święta Niepodległości było uczestnictwo siódmoklasistów we mszy świętej w intencji Polski oraz złożenie kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Faszyzmu w Czersku.

Takie wspólne, radosne świętowanie integruje, ma walor więziotwórczy i daje poczucie wspólnoty narodowej. Każdy na pewno poczuł się Polakiem.

SP Gotelp

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.