25-02-20
Powiat chojnicki. „Duży może więcej”, „Dla każdego coś miłego”
Znane są gwiazdy Dni Chojnic 2020
i Święta Powiatu Chojnickiego

W tym roku Święto Powiatu Chojnickiego i Dni Chojnic to będzie jedno wydarzenie. - Duży może więcej, między innymi dlatego miasto i powiat połączyły siły. Dzięki temu możemy zaprosić więcej atrakcyjnych, mam nadzieję, gwiazd - wyjaśnia wicestarosta Mariusz Paluch.


Gwiazdą Dni Chojnic i powiatu będzie m.in. Kobranocka. Punkowo - rockowa formacja ostatnio zawitała do Chojnic w 2012 roku.   |  fot. A. Zajkowska

Dni Chojnic i powiatu odbędę się w tym roku na Starym Rynku w dniach od 26 do 28 czerwca. Na ten moment zakontraktowane są trzy, można powiedzieć kultowe, formacje. Są to Kobranocka, Sztywny Pal Azji i Chłopcy z Placu Broni. Te zespoły wystąpią w piątek. W sobotę natomiast gwiazdą będzie Pectus. - Jeśli chodzi o niedzielę, trwają jeszcze rozmowy i dyskusje. Dla każdego coś miłego na Dniach Chojnic będzie - mówi Arseniusz Finster.

Mariusz Paluch zdradza natomiast, że trzeci dzień święta miasta i powiatu to będzie Dzień Seniora. - Od godz. 14.00 do 19.00 będą tańce hulanki i swawole przy radosnej muzyce operowej, operetce i tanecznych rytmach neapolitańskich - mówi wicestarosta. Informuje także, że dzień ten będzie pełen atrakcji nie tylko dla seniorów z powiatu chojnickiego, ponieważ zaproszeni zostali członkowie rad z całego województwa.

Podczas tegorocznych Dni Chojnic, które przypadają w rok powrotu miasta do macierzy, ważnym punktem obchodów będzie upamiętnienie m.in. Ottona Weilanda. W parku Tysiąclecia, przy jednym ze stawów, odsłonięta zostanie tablica przypominająca o chojniczaninie, który skonstruował i przetestował na tymże zamarzniętym stawie pierwszy bojer.

Anna Zajkowska

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.