13-02-20
Region. ZDJĘCIA, WIDEO
ZOBACZ POŚCIG KOŚCIERSKICH POLICJANTÓW
ZA ZŁODZIEJAMI SAMOCHODU


Wczoraj (12.02) ok. godz. 9.30 dyżurny Komendy Powiatowej w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie, że na terenie w kierunku Kościerzyny jedzie prawdopodobnie skradzione Renault  Clio.

Funkcjonariusz od razu powiadomił przez stację wszystkie patrole policyjne. Parę minut po otrzymaniu komunikatu policjanci ruchu drogowego zauważyli opisywany pojazd w miejscowości Kaliska i ruszyli za nim w pościg, jednocześnie powiadamiając drogą radiową inne partole o rozpoczętym pościgu. Kierujący Renault Clio nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe wydawane do zatrzymania. W okolicy Kościerzyny do pościgu włączył się drugi radiowóz policyjny (nieoznakowany z wideo rejestratorem), który podjął również pościg. Uciekający samochód jechał bardzo niebezpiecznie, wjeżdżając do naszego miasta, został zatrzymany. Kierowcą Renault okazał się 20-latek, mieszkaniec powiatu wejherowskiego w samochodzie znajdował się również 19-letni pasażer mieszkaniec Gdyni. Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. 20-latek został przebadany na zawartość narkotyków, okazało się, że był pod działaniem amfetaminy. Mężczyźni odpowiedzą za kradzież z terenu Gdyni Renault Clio wartości 50 tys. zł, za co grozi kara do 10 lat, dodatkowo kierujący odpowie za niezatrzymanie się do kontroli oraz prowadzenie samochodu pod wpływem środków odurzających za do grozi dodatkowa kara.

KPP Kościerzyna

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.