26-01-20
Powiat chojnicki. Wyniki pracy policjantów w 2019 roku
Roczna odprawa służbowa w KPP w Chojnicach

W piątek (24.01) w chojnickiej komendzie odbyła się m.in. roczna odprawa służbowa, a także przekazanie radiowozu nieoznakowanego.

Kolejnym punktem uroczystej zbiórki (poza uroczystym powierzeniem obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Chojnicach – zobacz TUTAJ) była roczna odprawa służbowa, na której podsumowano pracę chojnickiej jednostki w roku ubiegłym. Prowadzący odprawę podinsp. Jarosław Piechowski zaprezentował wyniki pracy osiągnięte przez policjantów w minionym roku.

W roku 2019 policjanci z powiatu chojnickiego osiągnęli bardzo dobre wyniki pracy, osiągając w wielu miernikach pierwsze lub drugie miejsce w województwie. Zwiększono liczbę służb patrolowych i obchodowych, poprawiono wykrywalność w zakresie przestępczości kryminalnej, osiągając I miejsce w województwie, w szczególności udało się radykalnie obniżyć wskaźnik spraw zaległych, a także II miejsce w województwie w kategorii wykrywania sprawców uszkodzeń mienia.

 Również działania prewencyjne chojnickich policjantów nie pozostały bez echa – dzięki szeroko zakrojonym działaniom profilaktycznym oraz pracy policjantów ruchu drogowego, udało się zmniejszyć liczbę wypadków drogowych, przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 15885 kierujących, przeprowadzono 25 fakultatywnych zatrzymań prawa jazdy oraz 29 zatrzymań tego dokumentu w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości o ponad 50km/h. W ramach działań profilaktycznych przeprowadzono ponad 604 spotkania z lokalną społecznością z udziałem dzielnicowych, a także 4 debaty społeczne wyjściowe i 4 ewaluacyjne. W ramach 19 programów działań i akcji profilaktycznych przeprowadzono 179 spotkań z uczniami i mieszkańcami powiatu. Dzięki szeroko zakrojonej akcji informacyjnej do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wpłynęło 858 zgłoszeń, z czego potwierdzono prawie 39 procent.

Na koniec Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku ocenił pozytywnie pracę policjantów, przedstawił cele, kierunki i priorytety w bieżącym roku. Mł.insp. Wojciech Jakubowski natomiast podziękował podwładnym za dobre wyniki i zaangażowanie oraz zachęcił do dalszej rzetelnej i wzorowej służby.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.