11-10-21
Czersk. WIDEO

"Zostajemy w UE". Manifestacja na chojnickim rynku

W niedzielę wieczorem na rynku w Chojnicach kilkadziesiąt osób protestowało w związku decyzją Trybunału Konstytucyjnego ws. wyższości prawa polskiego nad unijnym.Na chojnickim rynku grupa zebranych wyraziła swoje poparcie dla Unii Europejskiej, uczestniczyli w spontanicznym proteście jak wyjaśniali przeciw polityce PiS zmierzającej do polexitu. Wśród protestujących m.in. obecny był wicemarszałek województwa pomorskiego Leszek Bonna. Protest organizowany pod nazwą "ZostajeMY w UE" zgromadził na rynku chojniczan z transparentami i flagami.

- Cieszę się że jesteśmy tutaj razem. W ten sposób pokazujemy, że nie jest nam obojętne, że nie jest nam wszystko jedno – powiedziała nam jedna z uczestniczek manifestacji. - Jeśli ktoś z rządzących zamierza zamknąć drzwi UE przed Polską, to niech to robi dla siebie samego. My chcemy zostać w UE i Unia Europejska też chce abyśmy byli z nią – dodała inna.Uczestnicy wyrażali swoje niezadowolenie po wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Więcej w relacji WIDEO - TUTAJ

(red.)

Zobacz również:
"Zostajemy w Unii! Tysiące ludzi na prounijnych manifestacjach na Pomorzu"


Gdańsk, protest przeciwko wyjściu Polski z UE. Fot. Jerzy Pinkas/gdansk.pl

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.