28-11-18
Powiat chojnicki. Uważajmy kupując przez internet
Zostali oszukani w sieci

Policjanci ostrzegają. Uważajmy na oszustwa w sieci. Pamiętajmy, iż dokonując zakupów za pośrednictwem Internetu, musimy być bardzo ostrożni, gdyż tą drogą działają także oszuści.
Przypadki oszustw zgłaszają również mieszkańcy z terenu powiatu chojnickiego, m.in. z gm. Czersk.


Warto zabezpieczyć się przed przestępstwami w sieci i najbezpieczniej jest płacić za zamówiony towaru przy odbiorze przesyłki.   |  fot. cnbc.com

W poniedziałek na komendę w Chojnicach zgłosili się mieszkańcy naszego regionu, którzy zostali oszukani w sieci. Pokrzywdzeni mimo wpłacenia kwoty na podane konto, opłaconego towaru nie otrzymali. Policja apeluje o ostrożność i rozsądek przy dokonywaniu transakcji w sieci. Oszuści w Internecie wykorzystują najczęściej nieuwagę, pośpiech i chęć posiadania zamówionej rzeczy jak najszybciej i jak najtaniej. Warto zabezpieczyć się przed przestępstwami w sieci i najlepiej płacić za zamówiony towar przy odbiorze.

Kupując poprzez sieć internetową bądź ostrożny, szczególnie gdy zobaczysz tzw. "super okazję" - sprawdź wiarygodność sprzedającego, przeczytaj opinie i oceny jego poprzedniej aukcji - jeśli licytujesz w aukcji internetowej poczekaj do zakończenia aukcji, nim przelejesz pieniądze sprzedawcy - sprawdź czy sprzedawca umożliwia opłatę przy odbiorze, to również wskazuje na jego wiarygodność - sprawdź dokładnie, czy wiadomość pochodzi od rzeczywistego sprzedawcy zwłaszcza, gdy podany w niej jest numer konta, na który masz przelać należność.

Warto zadzwonić na podany telefon w przypadku wątpliwości. Pamiętaj tylko ostrożne i rozsądne zachowanie podczas dokonywania transakcji zakupu w sieci pozwoli uniknąć od skutków tego rodzaju przestępstw.

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.