23-04-20
Powiat chojnicki. Początkujący funkcjonariusz (po kursie podstawowym) zarabia ok. 4000 zł
Zrealizuj swoje marzenia - wstąp do policji!

Praca policjanta polega przede wszystkim na służbie dla drugiego człowieka. Będąc policjantem można pomagać innym i czerpać z tego satysfakcję. W szeregi pomorskiej policji wstąpił absolwent Technikum Mundurowego w Chojnicach. Odkąd pamięta chciał być policjantem. Już po ukończeniu szkoły podstawowej postanowił spełnić swoje marzenie i udało się. Ty też możesz sięgnąć po swoje marzenie. Dlaczego warto dołączyć do pomorskiego garnizonu Policji?

Praca w Policji od zawsze była marzeniem dla tego młodego człowieka, który zawsze chciał służyć społeczeństwu. I marzenia się spełniły. Posterunkowy Dawid Rohde teraz kształci się w Szkole Policji w Słupsku. Aktualnie z uwagi na stan epidemiczny obowiązujący w Polsce młody policjant wspomaga chojnicką jednostkę Policji w realizacji zadań związanych z koronawirusem. Sam opowiada jak można spełniać swoje plany i marzenia.


- Złożyłem dokumenty, przystąpiłem do egzaminu, zdałam testy sprawnościowe, test wiedzy ogólnej, przeszedłem badania lekarskie oraz rozmowę z psychologiem. I udało się. Już teraz jestem na początku drogi, którą zawsze chciałem dążyć. Jestem słuchaczem kursu podstawowego w Szkole Policji w Słupsku. Obecnie z uwagi na stan pandemii pełnię służbę w chojnickiej komendzie policji, gdzie już trochę zapoznałem się z prawdziwymi policyjnymi tajnikami służby w mundurze. Już teraz mogę powiedzieć, że praca w policji jest na pewno pracą odpowiedzialną, ambitną i rozwijającą. Pracując w terenie, z ludźmi, stróże prawa spotykają się z ich problemami. Służba w policji uczy empatii. Jest pracą ciekawą i zmienną. Jeśli ktoś czuje potrzebę pomagania innym, to praca w Policji jest właśnie dla niego. Praca policjanta polega bowiem przede wszystkim na służbie dla drugiego człowieka. Będąc policjantem można pomagać innym i czerpać z tego satysfakcję. Zachęcam do wstępowania w nasze szeregi – mówi Dawid Rohde (na zdjęciu).

Posterunkowy Dawid Rhode jest kursantem i wie, że początkowo będzie pełnił służbę w oddziałach prewencji, ale cieszy się, że po zdobyciu doświadczenia zawodowego wróci do rodzinnej miejscowości, gdzie będzie pomagał potrzebującym oraz stał na straży prawa.

Dla tych, którzy chcą robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stałość zatrudnienia to właśnie jest ta droga, która to zapewni – możesz zostać policjantem.

Ile zarabia policjant? Płaca w policji różni się w zależności od szczebla i zajmowanego stanowiska. Początkujący funkcjonariusz (po kursie podstawowym) zarabia ok. 4000 zł.

Służba w policji nie jest łatwa, jednak może przynosić sporo satysfakcji. Funkcjonariusze nie tylko przeciwdziałają łamaniu prawa, ale także pomagają obywatelom w przypadku klęsk żywiołowych. Zawód policjanta jest zaliczany do tak zwanych zawodów zaufania publicznego, dlatego funkcjonariusze powinni cechować się wysokimi standardami etycznymi i moralnymi. Od kilku lat Policja cieszy się najwyższym zaufaniem społecznym, wśród najważniejszych w kraju instytucji państwowych i społecznych.

Dużym plusem pracy policjanta jest też możliwość przejścia na emeryturę po 25 latach służby, bądź w momencie osiągnięcia 55 roku życia.

Kto może pełnić służbę w Policji? Obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, nieskazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, posiadający co najmniej średnie wykształcenie, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować, dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych. Ponadto osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Każda osoba zainteresowana pełnieniem służby w Policji może uzyskać szczegółowe informacje na stronie www.pomorska.policja.gov.pl

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.