18-03-21
Gm. Czersk. Zgłosiło się 38 osób
ZS MALACHIN. PANDEMII SIĘ NIE DAJEMY
– I KREW ODDAJEMY!


17 marca 2021r  w Zespole Szkół w Malachinie, we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku, w krwiobusie , z zachowaniem reżimu sanitarnego odbyła się czwarta w tym roku szkolnym, a licząc od 2008 roku 47. akcja krwiodawstwa.

Gotowość oddania krwi zgłosiło się 38 osób, ale krew udało się pobrać  od 27 osób, w sumie 12,150  litra krwi.

W szkolnych akacjach krwiodawstwa, licząc od 2008r, uczniowie, rodzice, absolwenci, nauczyciele oraz zaprzyjaźnione z ZS w Malachinie osoby oddały już  793,6205 litra krwi!

Serdecznie dziękujemy przede wszystkim krwiodawcom, ale także wolontariuszom z klasy 4TEI :Katarzynie Pastwa, Annie Nakelskiej  i oczywiście głównej koordynatorce szkolnych akcji krwiodawstwa p. Kamili Cierzan-Czapiewskiej.

Życzymy zdrowia i do zobaczenia w czasie kolejnej akcji krwiodawstwa planowanej na 01 czerwca 2021r, a może, w razie potrzeby, jeszcze w kwietniu, o czym poinformujemy zainteresowanych krwiodawców.  

Elwira Bieszke-Binnebesel, dyrektor ZS w Malachinie

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.