3-08-20
Czersk. 9 sierpnia czerszczanie ponownie zmierzą się na własnym stadionie

Zwycięstwo Borowiaka na inaugurację zmagań w lidze okręgowej

Zespół Borowiaka Czersk, rozgrywki pomorskiej ligi okręgowej, rozpoczyna od pewnego zwycięstwa z Relaxem Ryjewo. Spotkanie 1. kolejki sezonu 2020/2021 na Stadionie Miejskim w Czersku, zakończyło się zwycięstwem 5:1.

Bramki dla Borowiaka zdobyli: 39’ Patryk Duda (asysta Mateusz Żakowski), 42’ Mariusz Wons (dośrodkowanie z rzutu rożnego), 80’ Artur Szwoch (asysta Mariusz Wons), 84’ Patryk Duda (asysta Artur Szwoch), 90+4 Mateusz Żakowski (asysta Piotr Tuszkowski).

Inauguracja sezonu dla Borowiaka nie mogła zacząć się lepiej. Zawodnicy Artura Papierowskiego przy wsparciu licznie zgromadzonych kibiców wyszli do tego spotkania pewnie. Jednak trzeba przyznać, że sam mecz nie zaczął się kolorowo dla gospodarzy. Po prostym błędzie przy wyprowadzeniu piłki spod własnego pola karnego, nasz zawodnik podał do przeciwnika, który wyprowadził skuteczny kontratak, a ten zakończył się zdobyciem bramki w 19 minucie przez Radosława Martykę. W dalszej części spotkania Borowiak nie mógł przebić się przez szyki obronne drużyny przyjezdnej, która skutecznie zablokowała dostęp do własnej bramki. Jednak tuż przed przerwą zespół z Ryjewa stracił koncentrację i w przeciągu trzech minut dał sobie strzelić dwa gole. W 39 minucie piłkę do siatki skierował Patryk Duda po podaniu Mateusza Żakowskiego, a w 42 minucie Mariusz Wons zamknął dośrodkowanie z rzutu rożnego i skierował futbolówkę tuż przy bliższym słupku bramkarza, ustalając wynik spotkania do przerwy na 2:1 dla Borowiaka. W przerwie trener gospodarzy zmuszony był przeprowadzić zmianę, kontuzjowanego Roberta Pruszaka zastąpił Piotr Tuszkowski. Z tego miejsca życzymy Robertowi szybkiego powrotu do zdrowia, który mimo strasznego bólu zostawił „kawał” zdrowia na boisku.

W drugiej połowie mecz stał na dobrym poziomie, było wiele dramaturgi, a każda drużyna próbowała przechylić szalę na swoją stronę. W 65 minucie z powodu urazu mięśnia dwugłowego boisko opuścił Filip Szwoch, w jego miejsce pojawił się zaledwie osiemnastoletni Stanisław Sowiński. W 76 minucie boisko opuścił Kevin Wojciechowski, a jego zmiennik Artur Szwoch potrzebował zaledwie 4 minut na zdobycie bramki. Uderzeniem głową po celnym dośrodkowaniu Mariusza Wonsa pokonał bramkarza. Ta bramka z 80 minuty spotkania przesądziła o końcowym wyniku. Przy stanie 3:1 Relax zaryzykował i próbował zdobyć bramkę kontaktową, dzięki ofensywnemu nastawieniu nadział się na dwie kontry. W 84 minucie po podaniu od Artura Szwocha do pustej bramki trafił Patryk Duda, a w 90+4 po podaniu od Piotra Tuszkowskiego swojego debiutanckiego gola w barwach Borowiaka Czersk zdobył Mateusz Żakowski.

Już w najbliższą niedzielę, 9 sierpnia Borowiak ponownie zmierzy się na własnym Stadionie, tym razem przeciwnikiem podopiecznych Artura Papierowskiego będzie Olimpia Sztum. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17.00.

Pierwszy domowy pojedynek Borowiaka w sezonie 2020/2021 zgromadził na trybunach Stadionu Miejskiego bardzo dużą rzeszę fanów. Kibice pomogli swoim dopingiem odnieść triumf w spotkaniu, za co serdecznie dziękujemy i liczymy, że w kolejnych meczach również będziemy mogli liczyć na naszego „dwunastego” zawodnika!

Raz jeszcze Rafałowi Sojce, Robertowi Pruszakowi i Filipowi Szwochowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, do zobaczenia na boisku!

MLKS Borowiak Czersk – Relax Ryjewo 5:1 (2:1)

Borowiak – Cisewski – Drążek, Chrzonowski, Gliniecki, Wons, Marach, Szwoch F. (65’ Sowiński), Pruszak R (46’ Tuszkowski), Duda (85’ Kortas), Wojciechowski (76’ Szwoch A.), Żakowski – Damrat, Malewicz, Szlachcikowski