23-05-18
Gm. Czersk.
Nie pozostawili koleżanki bez pomocy
`Zwyczajni -  niezwyczajni` są wśród
uczniów Szkoły Podstawowej w Gotelpiu


Do niecodziennego zdarzenia doszło w piątek, 18 maja w miejscowości Pustki na placu zabaw. Dwoje uczniów z klasy V uratowało młodszą koleżankę, która straciła przytomność z powodu niedocukrzenia.

Jedno z dzieci zadzwoniło pod numer 112 i wezwało pogotowie, a drugie powiadomiło osoby dorosłe o zaistniałej sytuacji. Dzięki opanowaniu i posiadanym umiejętnościom udało się uniknąć tragedii.

Cieszy fakt, że uczniowie umieli poradzić sobie w takiej chwili. Nie pozostawili koleżanki bez pomocy. Zachowali się tak, jak profesjonalni ratownicy. Wykorzystali wiedzę i umiejętności, które nabyli w szkole. Wiele razy uczestniczyli w biciu rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej, przypatrywali się pozycji bocznej bezpiecznej oraz uczestniczyli w konkursach, sprawdzających wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Teraz zdali prawdziwy egzamin i wykorzystali to wszystko, czego nauczyli się w szkole.

Gratulujemy opanowania i zdrowego rozsądku!

mat. SP GotelpNa zdjęciu uratowana dziewczynka - Karolina Spychalska oraz dzieci, które wezwały pomoc: Kacper Beger i Olga Polasik.

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.