19-12-16
Gm. Czersk. Sceniczny debiut
Spotkanie z Mikołajem w Łęgu-Kolonii

W dniu 17.12.2016 odbyło się najbardziej oczekiwane przez dzieci z Sołectwa Łąg-Kolonia spotkanie.  Święty Mikołaj nie zawiódł i nie kazał długo na siebie czekać. Przywiózł ogromny kosz z paczkami ze słodyczami dla grzecznych dzieci. Obiecał, że powróci do Sołectwa za rok.

Niebywałą atrakcją okazało się przygotowane przez Stowarzyszenie przedstawienie wiersza Juliana Tuwima pt. "Rzepka". Pomysł na scenariusz, scenografię i choreografię zrodził się u pań : M. Wielgopolan i  A. Odya. W rolę aktorów wcielił się : E. Galikowska, Cz. Odya, J. Klofczyńska, I. Piszka, I. Biesek, B. Fierek, W. Brzoskowska, A. Brzoskowski,  K. Wesołowska,  K. Banach. Oprawę muzyczną zapewnił D. Czapiewski.  Zadowoleni widzowie żywiołowo reagowali na przybycie kolejnego aktora, który musiała wykazać się olbrzymią pomysłowością w przedstawieniu charakteru postaci przez gest, ruch i kostium. Był to udany debiut sceniczny.

Podziękowania dla wykonawców, druhów z OSP Stare Prusy i Gabrieli Chirek za słodkości do poczęstunku.

/B.F/
fot. nadesłane

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.