KOMUNIKAT
27-12-16

AKTUALIZACJA

TRAGICZNY FINAŁ POSZUKIWAŃ 92-LETNIEGO MIESZKAŃCA SWORNYCHGACI

Policjanci z chojnickiej komendy policji od poniedziałku 26 grudnia br. prowadzili poszukiwania 92-letniego mężczyzny, który wcześnie rano wyszedł z domu w Swornychgaciach i nie powrócił do miejsca zamieszkania. Do akcji poszukiwawczej skierowano policjantów służby patrolowej, wydziału ruchu drogowego i wydziału kryminalnego. Przeczesywano teren przyległy do miejsca zamieszkania poszukiwanego i pobliska okolicę, penetrowano linie brzegową akwenów wodnych oraz ustalano okoliczności zgłoszenia. Do działań włączyli się druhowie straży pożarnej z kilku jednostek. Dzisiaj (27.12.br.) około godziny 14.00 poszukiwania zakończono – ciało mężczyzny znaleziono w pobliżu miejscowości Kokoszka.

W poniedziałek rano dyżurny policji w Chojnicach odebrał zgłoszenie o mężczyźnie, który w godzinach rannych wyszedł z domu  i nie powrócił do miejsca zamieszkania.

Natychmiast do akcji ruszyli funkcjonariusze z wszystkich podległych jednostek chojnickiej komendy. Policjanci wydziału prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalnego penetrowali okolice Swornychgaci, linię brzegowe zbiorników wodnych oraz okolicę. Do działań poszukiwawczych włączyły się służby ratownicze straży pożarnej z miejscowości Swornegacie, Charzykowy i Kłodawy. Z uwagi na zapadający zmierzch poszukiwania, bez rezultatu, zakończono około godziny 17.00. Policjanci z zespołu poszukiwań i identyfikacji osób weryfikowali informacje przekazane przez rodzinę zaginionego oraz świadków. Byli również na miejscu dzisiaj, kiedy wznowiono poszukiwania.

Przed godziną 14.00 w pobliżu miejscowości Kokoszka, niedaleko brzegu jeziora karsińskiego policjanci odnaleźli zwłoki mężczyzny. Do pracy przystąpił technik kryminalistyki i funkcjonariusze dochodzeniowo – śledczy, którzy pod nadzorem prokuratora wykonują oględziny i przesłuchują świadków.

KPP Chojnice

 

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.