27-12-16
Powiat chojnicki. Kobieta miała ponad 3 promile alkoholu
PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ
` TWOJE ŚWIATŁA- TWOJE BEZPIECZEŃSTWO`

Na terenie całego kraju od 10 do 21 grudnia trwała kampania edukacyjna „ Twoje światła- Twoje bezpieczeństwo ”. Celem akcji było zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez kontrole pojazdów pod kątem prawidłowego oświetlenia. W trakcie działań puccy policjanci kontrolowali samochody, po to aby zminimalizować ryzyko zaistnienia wypadków a tym samym zadbać o bezpieczeństwo osób pieszych.

Chojniccy policjanci w ramach ogólnopolskiej kampanii „Twoje światła- Twoje bezpieczeństwo” realizowanej od 10 do 21 grudnia 2016 roku kontrolowali oświetlenie zewnętrzne pojazdów poruszających się po drogach powiatu chojnickiego. Tego typu sprawdzenia mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników dróg i poprawę stanu technicznego pojazdów.

W wyniku przeprowadzonych działań policjanci chojnickiej drogówki przeprowadzili około 380 kontroli pojazdów. Ujawnili 81 nieprawidłowości dotyczących stanu technicznego pojazdów w tym 64 dotyczyły oświetlenia.  Stróże prawa podczas akcji zatrzymali 45 dowodów rejestracyjnych w tym 25 za nieprawidłowości związane z oświetleniem pojazdu.

Policjanci przypominają, że prawidłowe oświetlenie samochodów ma bezpośredni wpływ na widoczność na drodze i wcześniejszą reakcje w przypadku zaistnienia zagrożenia. W trakcie prowadzenia samochodu musimy mieć sprawne technicznie światła, by wcześniej dostrzec pieszego na jezdni, lub nie doprowadzić do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego, policjanci poddawali kontroli jak największą ilości samochodów, po to aby zminimalizować ryzyko zaistnienia wypadków.ALKOMAT U SPRAWCZYNI KOLIZJI
WYKAZAŁ PONAD TRZY PROMILE

W weekend chojniccy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 49-latnią mieszkankę Chojnic, która mając w wydychanym powietrzu ponad trzy promile wsiadła za kółko opla i spowodowała kolizję drogową. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kobiecie grozi teraz kara do 2 lat więzienia.

W piątek (23 grudnia br.) tuż przed godziną 20:00 policjanci z ruchu drogowego otrzymali informację, że na trasie Chojnice-Brusy doszło do kolizji. Funkcjonariusze szybko przyjechali na miejsce i wstępnie ustalili, że 49-letnia kierująca oplem astrą jadąc z kierunku Brus w stronę Chojnic zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z prawidłowo jadącym samochodem ciężarowym marki Skania. Po dokładnym sprawdzeniu kierującej oplem okazało się, że wsiadła ona za kółko auta będąc pod wpływem ponad 3 promili alkoholu.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania. Za spowodowanie kolizji w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny oraz utrata uprawnień do kierowania.

KPP Chojnice

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.