13-03-17
Czersk. Interwencja przy Placu Kalinowskich
39-latek odpowie za znieważanie czerskich policjantów

Policjanci z Czerska podczas przeprowadzenia interwencji zatrzymali mieszkańca tej miejscowości. Nietrzeźwy mężczyzna awanturował się i znieważył policjantów. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Z soboty na niedzielę około 1:00 w nocy policjanci patrolujący rejon miasta Czerska zauważyli w parku mężczyznę, który spożywał alkohol w miejscu publicznym, załatwiał potrzeby fizjologiczne oraz zaśmiecał park. Funkcjonariusze podjęli wobec tego mężczyzny, będącego pod znacznym wpływem alkoholu  interwencję. 39-letni mieszkaniec Czerska na widok policjantów stał się wulgarny i opryskliwy wobec nich. Mężczyzna utrudniał czynności służbowe policjantom i był agresywny.

Funkcjonariusze zmuszeni byli użyć środków przymusu bezpośredniego w celu udaremnienia próby ataku. Stróże prawa zatrzymali agresora i przewieźli do komisariatu.

W najbliższym czasie mężczyzna zostanie przesłuchany. Za popełnienie przestępstwa znieważenia funkcjonariuszy grozi kara do roku pozbawienia wolności, a za naruszenie nietykalności funkcjonariusza podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych nawet do trzech lat . 39- latek odpowie również za popełnione wykroczenia.

KPP Chojnice

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.