23-03-17
Czersk. Proponowaliśmy już lokatorce z ul. Kościuszki
Gertruda Landowska: Zaproponowali mi teraz mieszkanie w barakach, przy ul. Transportowców. To za daleko od centrum

Gertruda Landowska nie chce wyprowadzać się z kamienicy przy ul. Kościuszki w Czersku (budynek znajduje się naprzeciwko urzędu miejskiego). Kobieta zajmuje w tym miejscu lokal komunalny od wielu lat. Nieruchomość ma zostać sprzedana (gmina Czersk ma tam kilka mieszkań). Uwagi do stanu technicznego kamienicy ma Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Obecnie w budynku mieszka już tylko Gertruda Landowska (lokal komunalny) oraz dwie rodziny (mieszkania własnościowe).

- Zaproponowali mi teraz mieszkanie w barakach, przy ul. Transportowców. To za daleko od centrum. Jestem osobą schorowaną, często chodzę do lekarza, dlatego odrzuciłam przydział takiego lokalu. Prosiłam panią burmistrz, żeby mi pomogła. Powiedziała, że moja sprawa będzie w przyszłym tygodniu rozpoznana raz jeszcze. Nie wiem co dalej będzie. W ogóle to myślę, że należałby wyremontować naszą kamienicę. Sprzedać jest łatwo, ale pobudować trudniej – mówi rozżalona Gertruda Landowska (na zdjęciu).

Burmistrz Jolanta Fierek informuje, że komisja mieszkaniowa jeszcze raz zajmie się sprawą mieszkanki Czerska. Dodaje, że kamienica jest w opłakanym stanie. Mieszkanie w niej grozi utratą zdrowia a nawet życia, bo stan techniczny jest fatalny. Budynek wkrótce ma zostać sprzedany, nawet wtedy, gdy nie wyprowadzą się z niego właściciele mieszkań własnościowych -  w takiej sytuacji gmina sprzeda tylko swoje udziały w nieruchomości.

- Proponowaliśmy już lokatorce z ul. Kościuszki mieszkanie na parterze przy ul. Chojnickiej, ale było chyba za małe. Teraz jest większy lokal przy ul. Transportowców, ale pani też nie jest zadowolona. W przyszłym tygodniu komisja mieszkaniowa będzie dalej szukała rozwiązań – zapowiada Maciej Janikowski, dyrektor AZK w Czersku.

(red)


Budynek przy ul. Kościuszki w Czersku wkrótce ma zostać sprzedany, nawet wtedy, gdy nie wyprowadzą się z niego właściciele mieszkań własnościowych -  w takiej sytuacji burmistrz zapowiada, że gmina sprzeda tylko swoje udziały w nieruchomości.

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.