6-04-17
Region. Zaproszenie
Rozpoczęcie Rallylandowego sezonu

Już w tę sobotę rusza I - runda Rallylandu na lotnisku w Debrznie. Dla miłośników motoryzacji to duże wydarzenie sportowe, zarówno kibiców jak i załóg startujących. Na te zawody przyjeżdżają "mocne" auta z całej Polski.


Udział potwierdziło już 49 zespołów, a to jeszcze nie koniec zgłoszeń.   |  fot. Adam Zysko Photography comn

Dla kibiców:

Na miejscu imprezy będzie można podziwiać wyścigi zawodowych kierowców rajdowych. Start pierwszej załogi jest planowany na godzinę 10:30. Rywalizację polecamy obserwować z bezpiecznych miejsc, które chętnie wskaże obsługa rajdu. Na miejscu będzie działać gastronomia typu grill, gdzie będzie można kupić posiłki i napoje.

Przejazdy potrwają mniej, więcej do godziny 16:00. Będzie można podziwiać zmagania różnych aut, od wzmocnionych Maluchów po potężne, ponad 300 - konne czteronapędówki, jak Subaru Impreza czy Mitsubishi Lancer Evolution.  Parkowanie i wstęp dla oglądających jest całkowicie bezpłatny.

Zapowiedź na youtube - tutaj

Dla kierowców:

Zapisać się można jeszcze do 7 kwietnia, do godziny 15:00 (ten piątek), poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie http://rc2017.zz-top.pl/1/add_app.php . Warto zrobić to jak najszybciej, ponieważ po zamknięciu listy kwota zgłoszenia wzrasta z 220 zł do 350 zł.  Najnowsze informacje dotyczące zgłoszeń na stronie: http://korycki.pl/rajdy/


Harmonogram I rundy Rallyland:

od rana – odbiór administracyjny i badania kontrolne

9:15 – odprawa dla załóg

10:30 – start pierwszej załogi

około 16:00 – zakończenie wyścigów

około 19:00 – wyłonienie zwycięzców i wręczenie nagród

Klasy startujące:

Klasa 1 - do 903 cm3

Klasa 2 - powyżej 903 cm3 do 1300 cm3

Klasa 3 - powyżej 1300 cm3 do 1600 cm3

Klasa 4 - powyżej 1600 cm3 do 2000 cm3

Klasa 5 - powyżej 2000 cm3

Gość - dla zawodników z licencją

Na załogi czekają 2 odcinki specjalne po 4,2 km z chwilowym tylko zatrzymaniem, czyli z tzw. startometą. Będą one rozgrywane na płycie lotniska jak i w lesie. Ciekawostką tej rundy będzie przejazd przez budynek, gdzie ryk silnika będzie słychać z kilkukrotnie wzmożoną siłą.

Jak zwykle nagrody rzeczowe będą rozlosowywane wśród wszystkich załóg, niezależnie od zajętego miejsca. Puchary otrzymują zwycięzcy każdej z klas.

(Zak.)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.