17-05-17
Powiat chojnicki. Funkcjonariusze zabezpieczyli 52 doniczki z roślinami konopi indyjskich
POLICJANCI ZLIKWIDOWALI
UKRYTĄ W PIWNICY PLANTACJĘ MARIHUANY

Kryminalni z Chojnic wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego KWP w Gdańsku zlikwidowali w poniedziałek plantacje konopi indyjskich. Śledczy w piwnicy domu letniskowego, w jednej z miejscowości w gminie Chojnice, zabezpieczyli 52 donice z tą rośliną w końcowej fazie wzrostu oraz sprzęt wykorzystywany do uprawy marihuany. Zatrzymano 23-letniego mężczyznę i jego 20-letnią partnerkę, którzy wspólnie hodowali zakazane w Polsce rośliny. Oboje trafili do policyjnego aresztu. Uprawa marihuany zagrożona jest kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zdobyli informację o tym, że w jednym z domów letniskowych w gminie Chojnice ma być prowadzona nielegalna uprawa konopi. Na miejsce pojechali policjanci z wydziału kryminalnego, którzy potwierdzili swoje wcześniejsze ustalenia. Plantacja marihuany zorganizowana była w piwnicy budynku w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach, które były wyposażone w oświetlenie i wentylację. W pomieszczeniach znajdowały się także urządzenia mierzące temperaturę i sterujące specjalnym oświetleniem. Zejście do tych pomieszczeń policjanci znaleźli pod dywanem, które było przykryte deskami i płytą. Funkcjonariusze zabezpieczyli 52 doniczki z roślinami konopi indyjskich. Badanie narko-testem potwierdziło, że jest to marihuana. Na miejscu przez kilka godzin pracowała grupa dochodzeniowo - śledcza, która z technikiem kryminalistyki wykonywała szczegółowe oględziny.

Funkcjonariusze zatrzymali 23-letniego mieszkańca Chojnic oraz jego 20-letnią partnerkę, mieszkankę gminy Chojnice, podejrzanych o nielegalną uprawą zakazanych roślin. Oboje trafił do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili im zarzuty uprawy znacznej ilości narkotyków. Teraz odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa za które im grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Obecnie śledczy ustalają gdzie miał trafić pochodzący z tej plantacji susz roślinny.

KPP Chojnice

 

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.