6-07-17
Powiat chojnicki. Wernisaż 7 lipca
Wystawa "Japonia II połowy XIX wieku"

Stowarzyszenie Aikido zaprasza 7 lipca o godz. 15:00 do Centrum Sztuki Collegium ARS na wernisaż wystawy fotografii "Obrazy ze starego albumu - Japonia II połowy XIX wieku".


Wystawa czynna będzie 8 i 9 lipca w godz. 12:00-16:00 w podziemiach Kościoła Gimnazjalnego w Chojnicach. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Zainteresowanie Japonią trwa odkąd pamiętamy i stanowi prawdziwy fenomen. Kraj nieco większy od Polski gdzie tylko 1/3 nadaje się do zamieszkania z liczbą ludności dorównującą niemalże Rosji. Obecnie jeden z najnowocześniejszych krajów świata gdzie na ulicach nadal tradycja przeplata się z nowoczesnością. Niesłabnące zainteresowanie to wynik prawie 300 letniej izolacji.

Tegoroczna wystawa „Japonia w drugiej połowie XIX wieku – Kartki Ze Starego Albumu” pokazuje Japonię jaka ukazała się cudzoziemcom po otwarciu kraju na świat. Znajdziemy tam portrety ludzi, ulic, wykonywanych zawodów i zabytków. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na wernisaż 7 lipca o godz. 15:00 oraz na spotkanie z Romanem Widawskim autorem wystawy.

Ł. Sajnaj

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.