12-08-17
Powiat chojnicki. Dyżurny powiadomiony został o krytycznej sytuacji na terenie obozu harcerskiego w pobliżu miejscowości Suszek nad jeziorem Śpierwnik
POLICJANCI USUWAJĄ SKUTKI NOCNEJ NAWAŁNICY

Policjanci powiatu chojnickiego wraz z drużynami Oddziałów Prewencji Policji z Gdańska i Bydgoszczy oraz strażą pożarną uczestniczą w trwającej od godzin nocnych akcji ratowniczej. Przez całą noc i sobotni poranek udzielają pomocy i wsparcia ofiarom nocnej nawałnicy, jaka przeszła nad naszym województwem.

Po godzinie 22-ej do chojnickiej komendy zaczęły napływać informację o zablokowanych drogach oraz osobach uwięzionych w pojazdach w wyniku zawalenia się drzew, spowodowanego nawałnicą, jaka przeszła nad miastem i jego okolicami. Dyżurny niezwłoczne kierował na miejsce zdarzeń podległych funkcjonariuszy, jednak służbom ratunkowym w znacznym stopniu utrudniały nieprzejezdne drogi.

Tuż przed godziną 23-ą dyżurny powiadomiony został o krytycznej sytuacji na terenie obozu harcerskiego w pobliżu miejscowości Suszek nad jeziorem Śpierwnik – część osób znalazła schronienie w hangarze, jednak po dotarciu policjantów  na miejsce, ustalono, iż nie żyje dwoje spośród uczestników obozu w wieku 13- i 12 lat, natomiast co najmniej 20 osób odniosło obrażenia. Wspólnie ze strażą pożarną policjanci przeprowadzili ewakuację uczestników obozu do szkoły w Nowej Cerkwi, gdzie czekał na dzieci ciepły posiłek oraz pomoc psychologów. Ranni przewiezieni zostali do chojnickiego szpitala.

W wyniku tragicznej w skutkach nawałnicy śmierć poniosła 56-letnia mieszkanka gminy Konarzyny; zawaleniu uległa część budynku, w którymi mieszkała, obrażenia odnieśli również mieszkający z nią wspólnie dwaj mężczyźni – 66-latek i 34-latek, których przetransportowano do szpitala w Chojnicach. Policjanci zajmą się teraz wyjaśnianiem wszelkich przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Około godz. 23:30 dyżurny powiadomiony został również o zawaleniu się drzewa na namiot w miejscowości Małe Swornegacie. W wyniku tego tragicznego zdarzenia wskutek odniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniósł 29-letni mieszkaniec Warszawy. Przebywająca wraz z nim kobieta odwieziona została do szpitala celem udzielenia pomocy.

Policja w dalszym ciągu otrzymuje zgłoszenia o różnego rodzaju zdarzeniach, do których doszło na terenie naszego powiatu, powołany został sztab kryzysowy, który koordynuje na bieżąco działaniami funkcjonariuszy. W dalszym ciągu trwają czynności ratunkowe, utrudnione przez zablokowane drogi i objazdy.

KPP Chojnice

Zdjęcia obozowiska w Suszku:

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.