3-10-14
Gm. Czersk. 100 lat przy tradycyjnej lampce szampana
Dzień seniora

28 września , jak co roku  Rada Sołecka wraz z sołtysem zaprosili wszystkich seniorów sołectwa Odry na spotkanie w barze Ranczo. Organizatorzy zaśpiewali zebranym 100 lat przy tradycyjnej lampce szampana.

Życzenia złożył seniorom sołtys Zbigniew Wojtala , burmistrz Marek Jankowski oraz ksiądz proboszcz Mieczysław Patałuch. Przy domowych ciastach, torcie i kawie miło płynął czas na wspomnieniach i pogawędkach. Były też i tańce, do których przygrywał Marek Łangowski. Jak co roku najstarsi mieszkańcy sołectwa obecni na spotkaniu otrzymali wiązanki kwiatów.

W tym roku najstarszą z pań była Helena Jasnoch lat 83, a z panów Eryk Pepliński lat 69. Później dotarł na spotkanie Franciszek Goncz lat 89, który też został odpowiednio uhonorowany. Na spotkaniu były także panie Odrowianki, a sołtys podziękował im, oraz wszystkim  którzy przyczynili się do godnego reprezentowania sołectwa na gminnych konkursach i spotkaniach.

Przypomnijmy, że w konkursie na potrawę na wielkanocnym stole Odrowianka Krystyna Wojtala zajęła pierwsze miejsce za pasztet warzywny. Na dożynkach gminnych w Rytlu stoisko Odrowianek zajęło II miejsce, a potrawa Odrowianek z pstrąga na festynie Święto Pstrąga otrzymała II miejsce. A więc było za co dziękować. Życzymy wszystkim seniorom z sołectwa Odry wiele lat w zdrowiu i dalszych wspólnych spotkań .

Teresa Grubczak

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.