3-10-14
Czersk. Dlaczego burmistrz nie szukał innych kandydatów?
Naczelnik bez konkursu

- Czy burmistrz Czerska ogłosił konkurs na stanowisko naczelnika wydziału rolnictwa i środowiska? Raczej nie, bo nie ma śladu po takim postępowaniu w biuletynie informacji publicznej gminy – dopytuje nasz czytelnik.

Rzeczywiście, burmistrz Marek Jankowski nie przeprowadził konkursu na w/w stanowisko po tym jak z pracy w urzędzie miejskim zrezygnował Andrzej Sabiniarz - dotychczasowy szef  wydziału rolnictwa i środowiska, który od października pracuje w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Nowym Dworze. Pełni tam funkcję członka zarządu.  

Burmistrz zdecydował, że pominie procedurę konkursową i zaproponował stanowisko naczelnika Małgorzacie Janikowskiej, która do tej pory pracowała w wydziale rozwoju gospodarczego czerskiego magistratu.

Dlaczego burmistrz nie szukał innych kandydatów w drodze konkursu?

- Nie było takiej potrzeby, ponieważ pani Małgorzata Janikowska ma odpowiednie przygotowanie do pracy na tym stanowisku i mam możliwość przesunięcia wewnętrznego pracownika w urzędzie miejskim. Skorzystałem z tego rozwiązania. Natomiast konkurs odbył się na dotychczasowe stanowisko pracy pani Janikowskiej w wydziale rozwoju gospodarczego – informuje burmistrz Marek Jankowski.

Jak czytamy w BIP gminy Czersk nabór na pracownika ds. planowania przestrzennego wydziału rozwoju gospodarczego urzędu miejskiego cieszył się sporym zainteresowaniem. Wpłynęło wiele ofert. Wymogi formalne spełniło dziesięciu kandydatów. Postępowanie wygrała pani Agnieszka Gliniecka, pracownik czerskiego magistratu.

W zakładce oferty pracy widnieje również ogłoszenie o naborze na stanowisko komendanta straży miejskiej w Czersku. W tym przypadku kandydaci mogą składać wymagane dokumenty aplikacyjne do 8 października.

Zobacz informację o ofertach pracy w urzędzie miejskim: TUTAJ

(red)


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.