10-10-17
Gm. Czersk. Sołtys dziękuje za pomoc
Pomoc nadal napływa do Rytla

Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży Rytla i Okolic - „Naszym dzieciom” wciąż prowadzi zbiórkę pieniędzy, które już trafiają do osób poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy. Darczyńcy często wskazują rodziny, którym chcą pomóc, prosząc o zakup konkretnych materiałów.  

Grono doradcze działające przy stowarzyszeniu (ksiądz proboszcz, sołtys, dyrektorka Zespołu Szkół w Rytlu) na bieżąco rozpatruje napływające wnioski o pomoc. Analizowana jest również sytuacja osób poszkodowanych, które wymagają wsparcia. Po określeniu zakresu pomocy są przekazywane środki na zakup niezbędnych materiałów potrzebnych do naprawy zniszczonych budynków.

Łukasz Ossowski, sołtys Rytla wyjaśnia, że na konto nadal trafiają pieniądze. Dopiero po zamknięciu rachunku, zbiórka zgłoszona do MSWiA zostanie rozliczona. – Wszystko odbędzie się w sposób transparentny – mówi sołtys i dodaje, że do Rytla dociera również pomoc rzeczowa, wprawdzie nie w takim rozmiarze jak na początku – od razu po nawałnicy – ale dalej przysyłanych jest dużo różnych produktów, przekazywanych później mieszkańcom Rytla i okolicznych miejscowości.

Sołtys dziękuje wszystkim darczyńcom, którzy wspierają potrzebujących. Codziennie osobiście rozwozi kilka okazjonalnych desek (zdjęcia poniżej) z podziękowaniami dla firm zaangażowanych w niesienie pomocy. Wykonano ich już 100.

Na początku stycznia 2018 roku – prawdopodobnie 5 stycznia – w rytelskim kościele odbędzie się koncert kolęd i pastorałek, w którym mają wystąpić: Łukasz Zagrobelny, Olga Bończyk i Alicja Majewska z Włodzimierzem Korczem.

(red)

Na profilu fb sołectwa Rytel znajduje się nr konta dla osób, które chcą pomóc poszkodowanym w nawałnicy:
TUTAJWykonano 100 okazjonalnych desek z podziękowaniami. (fot. Łukasz Formella)

 
Powiększ zdjęcie - TUTAJ

(fot. Deskorama)


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.