11-10-17
Region. Na start przybyło 168 sympatyków dwóch kółek, m.in. z Czerska
V Rajd Rowerowy w Legbądzie

W sobotę 7 października 2017 r. odbył się V Rajd Rowerowy organizowany przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Legbądzie oraz Uczniowski Klub Sportowy „Borowi” pod patronatem Burmistrza Tucholi Tadeusza Kowalskiego.

Na start przybyło 168 sympatyków dwóch kółek z Legbąda, Raciąża, Łosin, Rzepicznej, Klocka i okolicznych miejscowości, z Tucholi, Bladowa, Śliwic i Czerska. Cieszy nas taka frekwencja, tym bardziej, że pogoda nie zachęcała do aktywności  na powietrzu.  Wiek uczestników był bardzo zróżnicowany, najstarsza osoba miała 73 lata, a najmłodsza – 2, był to Staś Elak, który samodzielnie pokonał całą trasę.

Otwarcia imprezy dokonała Pani Dyrektor Barbara Drewczyńska, która w imieniu Burmistrza Tucholi przywitała wszystkich uczestników oraz przedstawiła trasę rajdu. Policjanci z Komendy Powiatowej w Tucholi objaśnili zasady poruszania się po drogach publicznych oraz przedstawili zasady zachowania bezpieczeństwa.

 Peleton cyklistów prowadzili strażacy z OSP w Legbądzie. Trasa rajdu wiodła przez malownicze zakątki Borów Tucholskich, uczestnicy przemierzyli ok. 14 km.

Na trasie rajdu Panie z KGW z Rzepicznej i tamtejszej Świetlicy Wiejskiej przygotowały poczęstunek dla rowerzystów. Pyszne słodkości oraz ciepła kawa i herbata dały siłę na dalszą część rajdu. Po powrocie do Świetlicy Wiejskiej w Legbądzie na uczestników czekał ciepły poczęstunek przygotowany przez kucharki ze szkoły w Legbądzie - znakomita grochówka oraz drożdżówka.

 Po wspólnym świętowaniu nadszedł czas na konkurs wiedzy o Borach Tucholskich.
Rozlosowano 12 nagród rzeczowych ufundowanych przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Legbądzie, Uczniowski Klub Sportowy „Borowi”, a  fundatorem głównej nagrody – roweru był Burmistrz Tucholi. Szczęśliwym zdobywcą głównej wygranej został Hubert Nieżurawski z Czerska.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom rajdu. Wspólnie cieszymy się, że sportowe akcje łączą naszą społeczność szkolną oraz środowiskową. Dziękujemy za okazaną pomoc wszystkim służbom zabezpieczającym rajd: strażakom z OSP w Legbądzie, Policjantom z Komendy Powiatowej w Tucholi, paniom sołtys z Legbąda, Rzepicznej i Białej, Świetlicy Wiejskiej w Legbądzie, obsłudze medycznej, nauczycielom  i pracownikom obsługi ze Szkoły Podstawowej w Legbądzie, rodzicom, uczniom i wszystkim uczestnikom. Już dziś zapraszamy za rok na VI Rajd Rowerowy.

Ewa Domjan

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.