10-11-17
Gm. Czersk. Przestępca obezwładnił kobietę gazem
Napad na pracownicę sklepu w Łubnej

W czwartek (9.11) kilka minut po godz. 17 policja przyjęła zgłoszenie o napadzie na pracownicę sklepu w Łubnej. Młody mężczyzna zaatakował kobietę po tym, jak wcześniej, udając klienta, zakupił piwo. Obezwładnił sprzedawczynię używając miotacza gazu, następnie zrabował pieniądze znajdujące się w kasie.

- Do zdarzenia doszło wczoraj, tj. 9 listopada 2017 roku około godz. 17-tej w sklepie spożywczym w miejscowości Łubna w gm. Czersk. Jeden ze sprawców wszedł do sklepu, gdzie początkowo chciał zakupić piwo, po czym nagle zażądał wydania pieniędzy, a kiedy ekspedientka z obawy o własne życie wskazała szufladę pod ladą, ten prysnął jej gazem w oczy, wyjął pieniądze ze sklepowej kasy i wybiegł ze sklepu - informuje Justyna Przytarska, oficer prasowy KPP w Chojnicach.

W samochodzie zaparkowanym przy sklepie czekał już jego kompan. Mężczyźni odjechali w kierunku Czerska.

Policja prowadzi intensywne czynności mające na celu ustalenie sprawców. Funkcjonariusze dysponują zapisem z monitoringu znajdującego się w sklepie oraz nagraniami z innych miejsc. Przesłuchano też świadków zdarzenia.

(red)


Do zdarzenia doszło wczoraj, tj. 9 listopada 2017 roku około godz. 17-tej w sklepie spożywczym w miejscowości Łubna w gm. Czersk.

W samochodzie zaparkowanym przy sklepie (w pobliżu krzyża - na zdjęciu) czekał już jego kompan. Mężczyźni odjechali w kierunku Czerska.

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.