17-10-14
Czersk. Ślubowali uczniowie
Dzień Patrona w Zespole Szkół
im. Jana Pawła II


„Musicie wymagać od siebie, nawet gdyby inni od Was nie wymagali” – ten znany cytat Świętego Jana Pawła II, towarzyszył szkolnej społeczności podczas tegorocznego Święta Szkoły, 16 października, w dniu wyboru Polskiego Papieża.

Podczas porannego podniosłego apelu ślubowanie złożyli uczniowie klas pierwszych Gimnazjum oraz czwartych Szkoły Podstawowej Sportowej.

„Nasz patron jest dla nas autorytetem moralnym, najlepszym przyjacielem i nauczycielem. Wskazał, jak wiele można osiągnąć miłością, prawdą  i przebaczeniem” – usłyszeli ślubujący z ust Zuzanny Sijki, przedstawicielki Samorządu Szkolnego, która złożyła też życzenia  wytrwałości w dążeniu do wybranych celów.

Kolejnym punktem tego szczególnego dnia była  uroczysta msza św. sprawowana przez Proboszcza naszej Parafii dr Zbigniewa Straszewskiego, który przekazał młodzieży i nauczycielom wiele cennych i życzliwych wskazówek. U stóp ołtarza uczniowie zaprezentowali licznie zgromadzonym parafianom  program artystyczny,  przygotowany przez Panie katechetki i zespół wokalny p. Katarzyny Thiede.

W drugiej części dnia,  klasy pierwsze rywalizowały w „Turnieju humanistyczno – sportowym” o papieskie kremówki, drugoklasiści zgłębiali wiedzę filmową na warsztatach w Ośrodku Kultury pod okiem pani Sylwii Frycy, natomiast najstarsi uczniowie uczestniczyli w profilaktycznych zajęciach „Niebieskiego Dnia”, przygotowanych przez pedagoga szkolnego – panią Iwonę Wiśniewską z profesjonalną pomocą pana  Marka Jasnocha – z czerskiego posterunku policji. Najmłodsi uczniowie poznawali postać Wielkiego Patrona na zajęciach artystycznych w CIT, pod okiem pań  bibliotekarek i katechetek.

Wielką niespodzianką dla wszystkich był słodki poczęstunek od właściciela piekarni „Magdalenka”, który nie po raz pierwszy okazał niezwykłą życzliwość dla uczniów Szkoły.

Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim, którzy zadbali o ciekawy program i uroczysty charakter Święta Szkoły, także Niebiosom, za piękną pogodę, która sprzyja wszystkim przedsięwzięciom.

mat. Dyrekcja ZS im. J. P. II w Czersku

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.