13-11-17
Gm. Czersk. Uroczystość odbywała się w wyjątkowej scenerii
Biało – czerwone klimaty w szkole w Gotelpiu

Dzień 11 listopada, czyli Święto Niepodległości to jeden z najważniejszych dni w roku dla każdego Polaka. Z tej okazji uczniowie z klasy piątej zaprosili całą społeczność Szkoły Podstawowej w Gotelpiu na wyjątkową lekcję historii.

Wiadomo, naród, który nie zna swojej przeszłości i jej nie szanuje, ginie. Dlatego piątoklasiści w swym wystąpieniu przypomnieli najważniejsze fakty z dziejów Polski. Starali się, żeby ich prezentacja dotarła zarówno do starszych, jak i do tych najmłodszych uczniów. Aby urozmaicić program artystyczny i zachęcić oglądających do aktywności, zaproszono ich do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych przy akompaniamencie pana Rafała Żywickiego. Okazało się, że wszyscy chętnie się przyłączyli, a młodsi na dodatek machali chorągiewkami w rytm muzyki.

Uroczystość odbywała się w wyjątkowej scenerii przygotowanej przez panią Dorotę Pazda. Odświętne stroje, biało – czerwone kotyliony i chorągiewki oraz niezwykle plastyczna, trójwymiarowa dekoracja sprawiły, że każdemu udzielił się odświętny, doniosły nastrój. Można było odnieść wrażenie, że wszyscy uczestniczyliśmy w 99. urodzinach Polski.

Opracowała: Ewa Pęczak


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.