29-11-17
Czersk.  II miejsce Julity Rutkowskiej
Młoda poetka z SP2 nagrodzona

Julita Rutkowska to uczennica klasy VIIB Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku. Chociaż chodzi do klasy sportowej, posiada i rozwija także pasje i uzdolnienia literackie. Zostały one docenione przez jurorów XIII Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „W Pałacu Słów” organizowanego przez Pałac Młodzieży w Gdańsku pod patronatem  Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza.

Komisja konkursowa oceniła łącznie 371  tekstów poetyckich, w tym 175 utworów uczniów szkół podstawowych z  województwa pomorskiego. Julicie przypadła  II nagroda w tym konkursie.

Młodych adeptów sztuki poetyckiej oceniało jury w składzie: Stefan Szczygłowski- poeta, prozaik, redaktor prasowy i telewizyjny, nauczyciel pracowni kreacji literackich w Pałacu młodzieży w Gdańsku, Tomisław Ryczko- aktor, reżyser, nauczyciel pracowni teatralnej i kreacji scenicznych w PM oraz Elżbieta Porowska- dyrektor Pałacu Młodzieży w Gdańsku.

W piątek 24 listopada Julita razem z nauczycielką języka polskiego Alicją Koprowską uczestniczyła w uroczystej gali finałowej konkursu, podczas której wręczono nagrody laureatom. Wiersze nagrodzonych uczniów zaprezentował Tomisław Ryczko. Przewodniczący jury Stefan Szczygłowski skierował do nagrodzonych uczestników konkursu wiele ciepłych słów, pełnych podziwu dla twórczości młodych poetów i wiary w to, że nie zaniechają zajmowania się sztuką słowa, że na zawsze pozostaną mieszkańcami Pałacu Słów.

SP 2 CzerskJulita Rutkowska - uczennica klasy VIIB Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku.

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.