27-12-17
Czersk. Krótko przed świętami udało się namierzyć mężczyznę
Proponował podwiezienie do domu...

Na zebraniach z rodzicami nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku prosili opiekunów  o zwrócenie uwagi dzieciom, aby nie wsiadały do pojazdu, którego kierowca proponuje podwiezienie do domu.

Dlaczego pojawiły się przestrogi?

Otóż na początku grudnia do policji dotarła informacja o nietypowym zdarzeniu - przy czerskiej "Jedynce" mężczyzna siedzący za kierownicą osobowego samochodu
miał zaproponować jednej z uczennic podwiezienie do domu. Dziewczynka nie skorzystała z propozycji. Policjanci od razu przystąpili do ustalania personaliów mężczyzny. Sprawdzano zapis monitoringu miejskiego – z różnych miejsc oraz zapisy z prywatnych kamer. Prowadzono również inne czynności. Żmudna i wnikliwa praca kryminalnych z czerskiego komisariatu przyniosła efekty. Krótko przed świętami udało się namierzyć mężczyznę. Okazał się nim mieszkaniec powiatu chojnickiego, spoza gm. Czersk. Na razie policja nie udziela więcej informacji. Funkcjonariusze prowadzą działania mające na celu ustalenie czy mężczyzna swoim zachowaniem wyczerpał znamiona czynu zabronionego oraz czy podobnych czynów nie dopuścił się na terenie innych powiatów.

Sprawa jest w toku.

(red)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.