9-01-18
Gm. Czersk. Destrukt dla gmin
Wniosek gminy Czersk do wojewody
w sprawie przekazania destruktu


Wracamy do tematu nieodpłatnego przekazania destruktu, czyli rozkruszonego materiału z nawierzchni asfaltowej, który jest wykorzystywany do stabilizacji m.in. gruntowych dróg - traktów zniszczonych w wyniku wywozu drewna ponawałnicowego.

W ubiegłym tygodniu Gmina Czersk wystosowała do Wojewody Pomorskiego wniosek w sprawie  nieodpłatnego przekazania w/w materiału. Wskazano wojewodzie drogi, również te, które mają zostać objęte pomocą z MSWiA. Poproszono także -  jeśli jest taka możliwość - o przekazania kruszywa. Urzędnicy czekają na odpowiedź.

Przypomnijmy, materiał do stabilizacji rozjeżdżonych „gruntówek” z GDDKiA ma otrzymać m.in. gm. Tuchola. W woj. kujawsko-pomorskim wojewoda spowodował, że do transportu destruktu zaangażowano wojsko. Należy oczekiwać, że również w przypadku gmin z woj. pomorskiego samorządy zostaną zwolnione z kosztów dowozu surowca. Ponadto wojewoda kujawsko – pomorski uważa, że przekazanie  materiału (destruktu) powinno dotyczyć wszystkich zniszczonych odcinków traktów, a nie tylko tych nieobjętych przyszłą pomocą z MSWiA zgłoszonych przez gminy (w przypadku gm. Czersk to 19 km dróg).

Do tematu wrócimy.

(red)

Zobacz również:
„Rozjeżdżone drogi. Destrukt dla gmin.
W woj. kujawsko – pomorskim wojewoda wnioskuje o pomoc wojska

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.