22-01-18
Powiat chojnicki. Zatrzymane trzy osoby, dwóch mężczyzn z Czarnej Wody, jeden z gminy Czersk
SPÓŁKA DILERÓW NARKOTYKOWYCH ROZBITA

W minionym tygodniu policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zatrzymali 3 mężczyzn z okolic Czerska i Czarnej Wody, podejrzanych o posiadanie i handel narkotykami. Jeden z nich dodatkowo zajmował się uprawą marihuany. W stosunku do dwóch z nich Sąd Rejonowy w Chojnicach zastosował areszt tymczasowy, a wobec trzeciego – dozór policji. Za posiadanie środków narkotycznych grozi kara do 3 lat, a za handel nimi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali w ubiegłym tygodniu trzech mężczyzn w wieku od 19-25 lat. Byli to mieszkańcy powiatu chojnickiego oraz starogardzkiego. Dwóch z nich prowadziło swego rodzaju dochodowy biznes – zajmowali się uprawą marihuany oraz pośrednictwem w sprzedaży narkotyków, które przywozili z jednego z większych miast sąsiedniego województwa. Część przywożonych narkotyków pozostawiali na własny użytek, reszta zaś trafiała na lokalny rynek. W toku czynności policjanci ustalili dokładny sposób działania sprawców tego przestępstwa, a także inne osoby zamieszane w narkotykowy proceder. Nielegalna działalność trwała przez okres ponad roku, w tym czasie dilerzy wprowadzili do obrotu blisko kilogram narkotyków, z tego co najmniej 720gramów marihuany oraz 50gramów amfetaminy.

Do zatrzymania dwóch 25-latków z Czarnej Wody oraz 19-letniego mieszkańca gminy Czersk doszło w minioną środę na terenie Chojnic, dzięki informacjom uzyskanym przez policjantów operacyjnych. W trakcie przeszukania osób zatrzymanych, funkcjonariusze znaleźli woreczki z suszem roślinnym oraz wagę służącą do porcjowania narkotyków. Ponadto okazało się, że jeden z nich prowadził pojazd prawdopodobnie pod wpływem działania środków odurzających. Od 19-letniego mieszkańca gminy Czersk została zabezpieczona krew do badań laboratoryjnych.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie dwóm podejrzanym zarzutów dotyczących uprawy i handlu narkotykami, a trzeci z nich usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Odnośnie kierowania pod wpływem środków odurzających, sprawa zostanie rozstrzygnięta po otrzymaniu wyników badań krwi.

Posiedzenie przeprowadzone w chojnickim sądzie zakończyło się tymczasowym aresztowaniem dla obu 25-letnich mieszkańców powiatu starogardzkiego, a dla 19-latka z gminy Czersk – dozorem policyjnym.Za posiadanie środków narkotycznych grozi kara do 3 lat, a za handel nimi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

KPP Chojnice


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.