9-02-18
Gm. Czersk.  „Aktywność i zdrowie przede wszystkim”
Zimowisko w Zespole Szkół w Łęgu

Tegoroczne zimowisko w Zespole Szkół w Łęgu zorganizowane w dniach od 29 stycznia do 2 lutego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Łąg realizowano pod hasłem „Aktywność i zdrowie przede wszystkim”. Zajęcia odbywały się w godzinach od 9.00 do 14.00.

27 uczestników, uczniów z klas I - III Szkoły Podstawowej, spędziło atrakcyjnie czas wolny od zajęć szkolnych. Każdego dnia czekało na dzieci mnóstwo atrakcji i niespodzianek, między innymi doskonalenie swoich umiejętności pływackich i korzystanie ze sprzętu jaki oferuje Park Wodny w Chojnicach czy wesoła zabawa podczas pobytu w Looppy s Words w Gdańsku. Podczas wspólnych spotkań uczniowie mieli możliwość zdobycia dodatkowej wiedzy na temat uzależnień. Uczestnicy zimowiska sprawdzali również swoją wiedzę na temat bezpiecznych zabaw zimowych uczestnicząc w pogadance prowadzonej przez funkcjonariusza Komisariatu Policji w Czersku, specjalistę ds. nieletnich, Pana Marka Jasnocha. Podczas zimowego wypoczynku przeprowadzono różnorodne konkursy oraz zawody sportowe. Największym zainteresowaniem cieszyły się zabawy i gry w sali gimnastycznej. W trakcie trwania zimowiska uczestnicy otrzymywali smaczne posiłki (śniadania i obiady oraz desery).

Spędzony wspólnie czas dostarczył wszystkim dzieciom wiele radości, przyjemności i niezapomnianych wrażeń. Zimowisko było zarówno dla uczestników jak i opiekunów dobrą zabawą. Uczniowie mogli dać upust swojej kreatywności i fantazji, których na co dzień nie zawsze ujawniają. Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplomy oraz nagrody zdobyte w konkursach. Zorganizowanie wypoczynku zimowego było możliwe dzięki środkom uzyskanym w ramach realizacji w 2018 roku zadań własnych Gminy Czersk w zakresie prowadzenia programów profilaktyki uzależnień oraz zwalczania nałogów.

Serdecznie dziękujemy opiekunom grupy oraz wspierającym ich wolontariuszom ze Szkolnego Koła Wolontariusza.

mat. Zespół Szkół w Łęgu


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.