20-03-18
Czersk. T
urniej półfinałowy IMS w piłce ręcznej chłopców
Awans do finału wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Zwycięstwem uczniów SP nr 2 z Czerska zakończył się turniej półfinałowy IMS w piłce ręcznej chłopców. W zawodach obok gospodarzy uczestniczyły drużyny z Lipusza, Starogardu Gdańskiego oraz Przywidza. Podczas turnieju rozegrano sześć spotkań w systemie każdy z każdym. Zgodnie z przewidywaniami zespoły z Czerska oraz Lipusza (grające na co dzień w lidze) bez problemu wygrały swoje spotkania i ostatni mecz między tymi drużynami zadecydował o zwycięstwie w zawodach.

Początek tego meczu nie układał się po myśli gospodarzy. Nonszalancka gra, duża ilość błędów w obronie oraz słaba skuteczność czerszczan w ataku sprawiły, że drużyna z Lipusza po kilku minutach gry wypracowała przewagę 7 -€“ 2. Po kilku słowach trenera podczas „czasu dla drużyny” miejscowi nieco odmienili obraz gry, zaczęli grać szybciej i dokładniej a w efekcie skuteczniej. Do przerwy zdołali zredukować przewagę przyjezdnych do 2 bramek (7 -€“ 9). Po zmianie stron w dalszym ciągu mecz był wyrównany ale z minuty na minutę zawodnicy z Lipusza słabli. Nasi szczypiorniści powoli wyszli na prowadzenie, w końcówce meczu odskakując na kilka bramek. Wynik końcowy: 21 -€“ 15.

Dzięki wygranej nasi uczniowie zapewnili sobie udział w finale wojewódzkim, który zostanie rozegrany w Kwidzynie.

Wyniki:

SP 2 Czersk -€“ SP 3 Starogard Gdański                                         22 -€“ 13 (14 - 4)

SP Przywidz -€“ SP Lipusz                                                               15 - 31 (3 -€“ 18)

SP Lipusz -€“ SP 3 Starogard Gdański                                             26 -€“ 17 (10 -€“ 9)

SP Czersk - SP Przywidz                                                              30 - 6 (17 -€“ 2)

SP Przywidz - SP 3 Starogard Gdański                                        19 -€“ 19 (10 -€“ 10)

SP 2 Czersk - SP Lipusz                                                               21 -€“ 15 (7-9)

Klasyfikacja:

1.      miejsce -€“ SP 2 Czersk

2.      miejsce -€“ SP Lipusz

3.      miejsce -€“ SP 3Starogerd Gdański

4.      miejsce -€“ SP Przywidz

Skład zespołu SP 2 Czersk: G. Czapiewski -€“ B, K. Franciszczak, Mateusz Gliniecki - 7 bramek, D. Homa, S. Kobusiński â€- 10, H. Kulczyk -€“ 6, J. Lewandowski -€“ 5, M. Pastwa -€“ 2, M. Podlewski -€“ 4, B. Węckowski - 18, J. Wojciechowski -€“ 5, J. Żywicki -€“ 5, W. Drążkowski -€“ 1, P. Łangowski - 4, B. Osowski, E. Pstrąg, S. Latuszewski, K. Burhard. Trener - Piotr Fryca

Podziękowania za pomoc dla Dominiki Pliszki, Natalii Pazdy oraz Amelii Szczukowskiej za pomoc w organizacji zawodów.