13-04-18
Gm. Czersk. Kobieta prawdopodobnie zasłabła
86-latka leżała na pasach w Łęgu

Służby ratunkowe otrzymały dziś (13.04) ok. godz. 10.00 wezwanie do zdarzenia, które miało miejsce na drodze krajowej 22 w pobliżu szkoły w Łęgu. Ze zgłoszenia wynikało, że na przejściu dla pieszych leży kobieta.

Rzeczywiście po przyjeździe na miejsce ratownicy zobaczyli starszą kobietę znajdującą się na jezdni, obok której leżał rower. Kobieta – mieszkanka Czarnej Wody - została zabrana do szpitala. Była przytomna, jednak kontakt z nią był utrudniony.

Prawdopodobnie 86-latka jadąc z zakupami do domu, w kierunku Czarnej Wody, zasłabła i przewróciła się na drogę.

Na zdarzenie najechał mieszkaniec Legbąda. Eugeniusz Niesiołowski jechał w kierunku Łęga. Mówi, że kobieta leżała na jego pasie ruchu. Natychmiast zatrzymał auto, podobnie jak inni kierowcy. Wezwano pomoc, która błyskawicznie dotarła na miejsce. Kobieta oddychała, jednak nic nie mówiła. Do czasu przyjazdu służb zabezpieczono samochodami miejsce, gdzie leżała kobieta, aby nikt na nią nie najechał.

W Łęgu interweniował zespół ratownictwa medycznego, czerska straż pożarna oraz policja, która ustali okoliczności zdarzenia.

 

(red)


Na zdarzenie najechał
Eugeniusz Niesiołowski (na zdjęciu), mieszkaniec Legbąda. Kobieta znajdowała się na jego pasie ruchu, obok leżał jej rower z zakupami.


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.