11-06-18
Czersk. W
wodzie znalazły się również powycinane choinki
List czytelnika dotyczący Czerskiej Strugi

Publikujemy list czytelnika nadesłany do redakcji w dniu 9 czerwca br.:

"Witam. Od pewnego czasu jako mieszkaniec zacząłem zwracać szczególną uwagę na naszą Czerską Strugę, rzekę na którą jeszcze kilka lat temu spoglądałem z przyjemnością dziś to co widzę to totalne zaniedbanie oraz bezczelność ludzi.

Wczoraj tj. 8.06 spacerowałem wieczorem ulicą 21lutego, gdzie rzeka przepływa niedaleko stadionu miejskiego oraz zakładu Klose. To co tam zobaczyłem to poprostu śmietnik. Butelki po napojach to standard, ale w wodzie znalazły się również powycinane choinki, które według nowych zasad o składowaniu odpadów powinny się znaleźć w pojemnikach EKO. Na całej długości rzeki takich miejsc, gdzie rzeka nie przypomina nawet trochę dawnej strugi jest dużo więcej. Jestem w szoku jak struga na przestrzeni zaledwie paru lat przybrała wygląd strumyka praktycznie bez wody, można to szczególnie zauważyć właśnie przy ulicy 21lutego, Alei 1000lecia oraz Starego Urzędu. Jako wędkarz z zamiłowania obserwowałem w niej również parę lat temu migracje pstrąga potokowego, który został wypuszczony do strugi przez Polski Związek Wędkarski i przez lata gdzie rzeka nie była jeszcze dotknięta za mocno ludzką ręką miały tu szansę na przeżycie i mogły przyciągać tu miłośników wędkowania z innych rejonów. Dzisiaj tego po prostu NIE MA!

Umacniana betonowymi ścianami, meliorowana, oraz zaśmiecana struga za parę lat straci wodę i będzie można ją nazwać co najwyżej "ciurkiem". Niedawno w Czarnej Wodzie odbyło się spontaniczne organizowane przez miłośników rzeki Wdy wielkie sprzątanie jej brzegów, może i nad naszą niewielką strugą można zorganizować taką akcję?Tu pomysł zostawiam już władzom naszej gminy.

Pozdrawiam-Tubylec

W załączniku dodaje dosłownie kilka zdjęć które na szybko wykonałem wracając ze spaceru właśnie przy ulicy 21 lutego.
"

(red)

 

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.