10-08-18
Powiat chojnicki. APELUJE O OSTROŻNOŚĆ
9-LATEK POGRYZIONY PRZEZ PSA POLICJA

Policja apeluje do właścicieli zwierząt o zachowanie szczególnej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć w jaki sposób zareagują na inne osoby, które znajdą się w naszym otoczeniu. To my jesteśmy zobowiązani zapewnić im bezpieczeństwo, to na nas leży odpowiedzialność w przypadku gdy dojdzie do tragedii.

W mijającym tygodniu doszło do nieszczęśliwego zdarzenia na terenie gminy Brusy. 9-letni chłopiec został dotkliwie pogryziony przez psa. Jak wstępnie ustalono, zwierzę nie było szczepione. Właścicielowi zwierzęcia grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek (06 sierpnia) dyżurny chojnickiej komendy poinformowany został przez 28-letnia mieszkankę gminy Brusy, że jej 9-letni syn został pogryziony przez psa. Niezwłocznie skierował na miejsce podległych funkcjonariuszy, a także po potwierdzeniu zdarzenia, powiadomił o wszystkim Powiatowego Lekarza Weterynarii.

Policjanci ustalili, iż chłopiec przebywał pod opieką swojej babci, z którą udał się na posesję jej matki. Przebywający tam pies jej syna, 4-letni średniej wielkości mieszaniec, w pewnym momencie zaatakował dziecko, które przewrócił na ziemię i pokąsał po twarzy oraz głowie. Chłopiec w wyniku ataku odniósł obrażenia w postaci licznych ran otwartych głowy, ran kąsanych i otarć naskórka twarzy. Został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono jemu pomocy ambulatoryjnej.

Jak ustalili funkcjonariusze, pies miał już parokrotnie atakować ludzi, jednak właściciel, 53-letni mieszkaniec gminy Brusy, nic z tym nie zrobił. Jednocześnie okazało się, że pies nie został zaszczepiony przeciwko wściekliźnie. Teraz jego właścicielowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności; w sprawie wszczęte zostało dochodzenie w kierunku art.160 par.1 kk, tj. o narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia człowieka.

KPP Chojnice

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.