9-10-18
Region. Poszerzyli swoją wiedzę na temat Czarnej Wody
Gra Miejska - relacja

W sobotę 6 października w Czarnej Wodzie rozegrano grę miejską, która miała na celu przybliżenie mieszkańcom historii naszego miasta. Gra została zrealizowana w ramach projektu "Detektywi Historii Czarnej Wody na Tropie" sfinansowanego w ramach programu "Działaj Lokalnie X" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce. W ramach projektu odbyły się warsztaty, podczas których młodzież wraz z instruktorem Panem Radkiem Literskim stworzyła grę.

Grę rozpoczęto o godzinie 13.00 zbiórką na „Kajakarni” gdzie zapisało się dziewięć drużyn, nie tylko z Czarnej Wody. Każda drużyna otrzymała mapę z trasą i zaznaczonymi punktami, przy których trzeba było się zatrzymać i zbierać naklejki. Po zebraniu i wklejeniu wszystkich naklejek powstał obrazek przedstawiający logo 25 lat Gminy. Punkty były związane z ważnymi i ciekawymi dla miasta osobami i miejscami. Były to  między innymi Pomnik Kolejarzy, siedziba Osiedlowej Rady Narodowej, pomnik Leona Landowskiego, pomnik Jana Pawła II, ulica Piotra Szturmowskiego. Przy niektórych punktach gry na uczestników czekały dodatkowe zadania do rozwiązania. Po przybyciu na metę odbyło się wręczenie nagród i dyplomów oraz  ognisko. Wszyscy biorący udział w grze świetnie się bawili i aktywnie spędzając sobotnie popołudnie poszerzyli swoją wiedzę na temat Czarnej Wody.

Dziękujemy wszystkim za udział w grze, „Aktywnej Młodzieży” za zebranie informacji i materiałów do przygotowania gry,  a Panu Radkowi Literskiemu za ciekawe warsztaty i wiele cennych uwag.

Marta Żywicka
Świetlica Miejska "Kulturalnia"
w Czarnej Wodzie


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.