11-10-18
Powiat chojnicki.  Jednym z punktów jest też bezpłatna komunikacja dla uczniów dojeżdżających na zajęcia w szkołach prowadzonych przez samorząd powiatowy
Gminy dla powiatu, powiat dla gmin

Komitet Wyborczy Wyborców Powiatowe Forum Samorządowe przedstawił swój program wyborczy oraz kandydatów do rady powiatu chojnickiego z miasta Chojnice, gminy Chojnice i gminy Konarzyny oraz z miasta i gminy Czersk.

- Nasz program wyborczy, który w znacznym stopniu, jest spójny ze „Strategią Rozwoju Powiatu Chojnickiego do roku 2025”, zamierzamy realizować ściśle współpracując z samorządami gmin, sąsiednich powiatów oraz samorządem wojewódzkim, przy skutecznym pozyskiwaniu środków finansowych ze źródeł zewnętrznych, w tym szczególnie z Unii Europejskiej – mówił prowadzący Piotr Stanke, były poseł, a obecnie zastępca wójta gminy Chojnice. - Głosując na nas, głosując na nasz program wyborczy, opowiadacie się za dynamicznym rozwojem całego powiatu chojnickiego.

Powiatowe Forum Samorządowe chce m.in. skutecznie wdrażać budżet obywatelski na szczeblu powiatu, podejmować działania w zakresie aktywizacji rynku pracy w powiecie chojnickim z uwzględnieniem zatrudniania obcokrajowców, stawiać na dalszy rozwój infrastruktury rekreacyjno-sportowej, ściśle współpracować z organizacjami pozarządowymi, dostosowywać edukację do potrzeb rynku pracy, wspierać zdolnych uczniów i kształcenie zawodowe. Jednym z punktów jest też bezpłatna komunikacja dla uczniów dojeżdżających na zajęcia w szkołach prowadzonych przez samorząd powiatowy.

„Jedynką” do rady powiatu z miasta Chojnice jest Piotr Stanke, były poseł i wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego, a od  2011 roku zastępca wójta gminy Chojnice. Warto dodać, że w 2014 roku Stanke miał najlepszy wynik w wyborach do rady powiatu chojnickiego z miasta Chojnice. Z gminy Chojnice i Konarzyny liderką listy jest Stefania Majewska-Kilkowska, od 28 lat pełniąca funkcję sekretarza gminy Chojnice. Natomiast z miasta i gminy Czersk listę otwiera były burmistrz Czerska, a obecnie członek zarządu powiatu chojnickiego Marek Jankowski.

(olo)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.