4-12-18
Gm. Czersk. Projekcja filmu pt. „ Cyberprześladowca”
BIAŁA WSTĄŻKA W ZSP W MALACHINIE

29 listopada br. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie włączył się w kampanię  organizowaną przez Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czersku  „Biała Wstążka” - ogólnoświatowy ruch mężczyzn na rzecz przeciwdziałania przemocy wobec kobiet, który trwa od 25 listopada do 10 grudnia 2018r.

W tym dniu grupa 20 uczniów uczestniczyło w 3 godzinnych warsztatach dotyczących przeciwdziałania agresji i przemocy prowadzonych przez pedagoga szkolnego Edytę Wulczyńską.  Po warsztatach odbyła się projekcja filmu pt. „ Cyberprześladowca”, który miał na celu uświadomienie młodzieży konsekwencji z nieprzemyślanego korzystania z portali społecznościowych.

W czasie trwania warsztatów uczniowie rozdawali  kolegom i koleżankom jabłka oraz przypinali całej społeczności szkolnej – włączając  w to nauczycieli -  białe wstążeczki. Owoce i materiały w postaci plakatów i ulotek zostały przekazane szkole przez Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czersku.

Tekst i zdjęcia Edyta Wulczyńska
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie

 

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.