9-01-19
Gm. Czersk. Sprawa trafiła na policję, na zapisie z monitoringu widać auto szarżujące po murawie...
Akt wandalizmu w Rytlu – apel dyrektor ośrodka kultury

Publikujemy apel dyrektor Ośrodka Kultury w Rytlu - placówki sprawującej nadzór nad stadionem w Rytlu. Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu doszło do aktu wandalizmu – o sprawie pisaliśmy TUTAJ.

„Apel do Mieszkańców

Apeluję do społeczności z prośbą o poszanowanie mienia i niedewastowanie obiektów sportowych, kulturalnych i ogólnoużytkowych.

Niedawno została zmodernizowana murawa na naszym boisku.  Przez cały czas dbamy o utrzymanie murawy w stanie w jakim ją odebraliśmy. Poniesiono bardzo duże koszty odnowienia, nawodnienia i pielęgnacji.

Ale nie tylko o koszty tutaj chodzi!!!

Żeby utrzymać murawę potrzeba miesięcy, godzin ciężkiej pracy i wielu rąk ludzkich. Pracownicy Ośrodka Kultury w Rytlu, zawodnicy Brdy Rytel oraz wolontariusze bardzo dbają o całe nasze boisko sportowe.

Pamiętajmy, że dzięki naszym staraniom korzysta ze stadionu wielu młodych ludzi, są to nasi koledzy, nasze dzieci i rodzina.

Odbywają się tutaj imprezy sportowe, kulturalne na które przychodzi większa część naszego społeczeństwa.

Dbajmy o to co jest, nie dewastujmy, nie niszczmy!!! Przecież to wszystko jest dla Was!!!

Parę minut, chwila bezmyślnej jazdy zniszczyła naszą ciężką pracę, nasze starania w odnowieniu i unowocześnieniu boiska sportowego w Rytlu.

W murawie znajduje się drogi sprzęt nawadniający. Proszę o uświadomienie sobie, że kolejne koszty związane z naprawą murawy zabierają finanse, które możemy przeznaczyć na kolejne modernizacje naszych obiektów.

Miło jest przyjść i uczestniczyć w miejscach nowych, nowoczesnych, pięknie zadbanych.

Szanujmy siebie nawzajem, naszą pracę, nasze starania.

Sprawa dewastacji została zgłoszona na Komisariat Policji w Czersku.

Dyrektor Ośrodka Kultury w Rytlu - Małgorzata Kowalewska-Remisz”


Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że do policji został również przekazany zapis z monitoringu, na którym widać samochód jeżdżący po płycie stadionu. Wydaje się więc, że ustalenie sprawcy jest tylko kwestią czasu. Przypomnijmy, ostatnio za akt wandalizmu – zniszczenie czerskiej bombki (zobacz tutaj) – młody mieszkaniec Czerska będzie musiał zapłacić blisko 3 tys. zł.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.